رونمایی از 12 طرح فضایی در سال جاری

دبیر ستاد توسعه فناوری هوافضا از رونمایی 12 پروژه در حوزه هوافضای مورد حمایت ستاد توسعه فناوری هوافضا در سال جاری خبر داد و گفت: به طور متوسط ماهیانه یك پروژه دانشگاهی درحوزه هوافضا رونمایی خواهد شد. 

دكتر 'عباس ابراهیمی' با اعلام این مطلب افزود: یكی از وظایف ستاد توسعه فناوری هوافضا كه زیر نظر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فعالیت می​كند، حمایت از اجرای پروژه های هوافضا در بخش دانشگاهی و شركت های خصوصی است كه این امر از سال 87 آغاز شده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری هوافضا افزود: سال گذشته این ستاد از 18 شركت دانش بنیان، 28 نهاد دانشگاهی و 56 طرح پژوهشی هوافضایی به صورت مادی و معنوی حمایت كرده است و این ستاد در سال گذشته با حمایت از حضور نهادها در نمایشگاه های فناورانه و حمایت های ویژه از تجاری سازی فناوری هوافضا نیز گام های بسیار مهمی برداشته است.

وی ادامه داد: در سال 90 در بخش ترویج و فرهنگ سازی نیز با برگزاری برنامه های فرهنگ سازی و ترویجی شامل حمایت از برگزاری همایش ها، حمایت از برگزاری مسابقات دانشجویی و دانش آموزی فناورانه و حمایت از تولید محتوای علمی -آموزشی هوافضایی، در سال گذشته اقدامات موثری از طرف ستاد توسعه فناوری هوافضا انجام گرفته است.

ابراهیمی اظهار داشت: بخش عمده​ای از طرح​هایی كه در سال​های 87 و 88 توسط این ستاد حمایت شده است، در سال جاری تكمیل شده است و در هر ماه به طور متوسط از یكی از آنها رونمایی خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه فناوری هوافضای كشور خاطرنشان كرد: این پروژه ها مربوط به حوزه های آزمایشگاه ها و زیرساخت های آزمایشگاهی هوافضا و بخشی نیز درحوزه محصولات هوافضایی است.

وی در پایان گفت: همانند سال​های گذشته در تولید و تجاری سازی و ترویج وفرهنگ سازی هوافضا نیز برنامه های ویژه ای داریم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA