افزودن درس كار و فناوری به كلاس ششم

 رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ارایه دو درس جدید در 'كار و فناوری' و 'تفكر و پژوهش' برای پایه ششم دوره ابتدایی خبر داد.

محی الدین بهرام محمدیان در بازدید از محل برگزاری دوره‌های آموزشی مدرسان كار و فناوری در دانشكده فنی و حرفه‌ای شریعتی گفت: براساس برنامه درسی ملی، این دو درس در حوزه یادگیری برای اولین بار در پایه ششم ابتدایی به ‌صورت مستقل ارایه خواهد شد.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در ادامه افزود: البته این دو حوزه یادگیری در دیگر پایه‌های ابتدایی كه با برنامه درسی ملی همسوسازی شده است، به ‌صورت تلفیقی ارایه می‌شود.

وی خاطر نشان كرد: این دو حوزه یادگیری گامی در جهت شكوفایی فطرت با تاكید بر ارتقا تفكر و عمل از عناصر پنجگانه است كه می‌تواند دانش‌آموزان را با استفاده از توان تفكر، از درك كشف پدیده‌ها و رویدادها به عنوان آیات الهی و تجلی فاعلیت خداوند در آفرینش برخوردار سازد و با آموزش حداقل یك مهارت مفید از سنین كودكی آنان را برای تامین معاش حلال و توانایی تامین زندگی خود و اداره خانواده آماده كند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، محمدیان از مدرسان درخواست كرد كه با ارایه روش‌های مناسب تدریس در طول سال تحصیلی نیز از معلمان در كلاس درس، پشتیبانی علمی و مهارتی كنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA