اتصال 700 دستگاه اجرایی به شبكه ملی اطلاعات

 رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت:‌ در حال حاضر، بیش از 700 دستگاه اجرایی در كشور به شبكه ملی اطلاعات متصل هستند و تا پایان سالجاری همه دستگاه های اجرایی به این شبكه متصل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، 'علی حكیم جوادی' روز شنبه افزود:این اتصال ها بر اساس قانون برنامه پنجم كشور، اجرایی و عملیاتی می شود.

وی با بیان اینكه در قانون برنامه پنجم توسعه به طور مستقیم در بیش از 19 ماده به موضوع فناوری اطلاعات اشاره شده است، افزود: در قانون برنامه پنجم توسعه، بیش از 48 ماده به طور غیر مستقیم از حوزه فرهنگی آموزشی گرفته تا حوزه تجارت الكترونیك ، به موضوع فناوری اطلاعات تخصیص یافته است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:‌ فناوری اطلاعات انقلابی بزرگ پس از انقلاب صنعتی محسوب می‌شود كه در كمتر از 20 سال تأثیرات شگرفی را در جوامع اعمال كرد و اكنون نیز جزو جدانشدنی زندگی مردم است.

حكیم جوادی با بیان این مطلب كه فناوری اطلاعات تحول اقتصادی در دنیا ایجاد كرده است، تصریح كرد: آمارها حاكی از آن است كه بیش از پنج میلیارد جمعیت جهان دارای گوشی تلفن همراه هستند كه تعداد حساب های بانكی آنها نصف این تعداد است.

وی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات در حفظ محیط زیست گفت: بر اساس اطلاعات و آمارهای موجود، اگرچه ‌دو درصد آلودگی های جهان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است، اما این حوزه می تواند تا پنج درصد از آلودگی های محیط زیست را كاهش دهد.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA