اعلام مهلت ثبت نام دانش آموزان راهنمایی و متوسطه

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: 15 تیر ماه امسال، آخرین مهلت ثبت نام همه دانش آموزان دوره های راهنمایی و متوسطه است و از همین روز نیز کلاس بندی این مدارس صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حمید رضا حاجی بابایی در نشست شورای راهبردی ستاد تحول بنیادین که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، افزود: ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی تا پایان خرداد ماه ادامه دارد و از اول تا 15 تیر ماه سال جاری کلاس بندی های مدارس در سراسر کشور صورت می گیرد.

وی افزود: با توجه به ثبت نام مدارس از دانش آموزان در پایه ششم دوره ابتدایی، استقرار نظام جدید آموزشی (6.3.3) در سال تحصیلی جدید در میان همه اقشار جامعه تبیین و تشریح شده است.

حاجی بابایی با یادآوری اینکه مرداد ماه امسال زمان پایش اطلاعات استان های سراسر کشور است، اضافه کرد: در این ماه، گروه های گوناگونی از ستاد به استان ها خواهند رفت تا امور باقی مانده را مرتفع سازند.

حاجی بابایی با بیان اینکه نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی تا 10 تیر ماه اعلام می شود، از تجهیز همه مدارس شاهد و تیزهوشان به فناوری های نوین الکترونیکی تا اول مهر ماه سال جاری خبر داد.

حاجی بابایی در ادامه از اجرای طرح های تحولی این وزارتخانه طبق یک تقویم زمان بندی شده خبر داد.

وی با اعلام اینکه تمام مدیران و کارکنان آموزش و پرورش، امروز با عشق در حال تلاش برای پیشبرد طرح های تحولی هستند، گفت: با تمام قوت در تلاش هستیم تا مطالبات رهبر معظم انقلاب را در آموزش و پرورش اجرایی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تلاش های مثال زدنی مدیران و فرهنگیان صف و ستاد را عامل اصلی موفقیت طرح های تحولی دانست و تصریح کرد: کتاب 40 قانون مصوب شده در دو سال گذشته در شورای عالی آموزش و پرورش برای تحقق تحول بنیادین، در حال آماده سازی برای چاپ است.

حاجی بابایی از تخصیص ردیف اعتباری تحول بنیادین در آموزش و پرورش، در بودجه سال 91 از سوی مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: علاوه بر این اعتبار، چندین ردیف اعتباری تحول آفرین از جمله هوشمندسازی مدارس و ورزش نیز در بودجه سال 91 پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های دقیقی در ارتباط با ساماندهی نیروی انسانی صورت گرفته است، تصریح کرد: با استقرار نظام آموزشی 6.3.3 مشکلی از نظر نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش وجود ندارد، ضمن اینکه مدیران کل استان ها باید تا پایان تیر ماه امسال ابلاغ تمام معلمان ابتدایی را صادر کرده باشند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA