دریافت اینترنتی اظهارنامه های مالیاتی در سراسر کشور

رییس کل سازمان امور مالیاتی از آغاز دریافت اظهارنامه های مالیات مستقیم مربوط به عملکرد سال گذشته در سراسر کشورخبر داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی عسکری با اعلام این خبر گفت : نسخه اینترنتی اظهارنامه های جدید مالیاتی در پایگاه اینترنتی سازمان امورمالیاتی به نشانی www.tax.gov.ir شبانه روز در دسترس فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل است و ادارات مالیاتی سراسر کشور آماده دریافت اظهارنامه های تکمیل شده مالیاتهای مستقیم عملکرد سال گذشته تا سی و یکم تیر ماه هستند .

وی با بیان اینکه دستورالعمل استفاده ازاظهارنامه های الکترونیکی در سامانه سازمان امور مالیاتی درج شده است افزود: مودیان مالیاتی می توانند نسخه ای از اظهارنامه های مالیاتی را از روی پایگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی بر روی رایانه خود ذخیره و پس از درج اطلاعات خواسته شده، آن را به صورت الکترونیکی به سازمان امور مالیاتی ارسال کنند .

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت : مودیان علاوه بر پایگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی می توانند به صورت حضوری اظهارنامه های مالیاتی را از ادارات مالیاتی دریافت و پس از تکمیل و مهر امضا ، آن را به صورت دستی یا با پست به همان ادارات تحویل دهند .

رییس کل سازمان امور مالیاتی ارائه اظهارنامه به صورت الکترونیکی را موجب صرفه جویی در وقت و هزینه مودیان و سازمان امور مالیاتی دانست و افزود : مودیانی که اظهارنامه های خود را به صورت الکترونیکی به ادارات امور مالیاتی ارسال کنند در دریافت تسهیلات مالیاتی در اولویت قرار می گیرند و از جمله می توانند 30 درصد مالیات را نقد و بقیه را به صورت اقساط تا پایان سال پرداخت کنند .

وی از همه مودیان مشمول پرداخت مالیات مستقیم خواست برای ارائه اظهارنامه های خود زودتر اقدام کنند و به روزهای پایانی موکول نکنند که تجربه نشان داده است در این روزها به علت ازدحام مراجعه مشکلاتی بروز خواهد کرد .

رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت :‌ امسال و با تعریف شدن امضای دیجیتال نخستین بار امکان ارسال اظهارنامه های مالیاتی برای دارندگان امضای الکترونیکی بدون نیاز به ارائه اسناد کاغذی اظهارنامه فراهم شده است .

وی افزود : اشخاص حقوقی که از وزارت صنعت ،‌ معدن و تجارت امضای الکترونیکی دریافت کرده اند می توانند پس از درج اطلاعات مربوط در اظهارنامه الکترونیکی با امضای الکترونیکی آن را برای سازمان امور مالیاتی ارسال کنند و برای این افراد دیگرنیازی به ارسال کاغذی یا فیزیکی اظهارنامه نیست .

عسکری تصریح کرد : مودیانی که اظهارنامه های خود را به صورت الکترونیکی تکمیل کرده اند اما امضای الکترونیکی ندارند لازم است پس از مهر و امضای نسخه چاپی ( پرینت ) ان را به صورت دستی یا توسط پست به ادارات مالیاتی مربوط ارائه کنند .

رییس سازمان امور مالیاتی با اشاره به توافقات انجام شده با شورای اصناف کشور گفت : مقرر شد 30 درصد مالیات اصناف نقد و بقیه تا پایان سال و در هفت قسط دریافت شود .

وی با اشاره به ضرورت تقویت سلامت نظام اداری از جمله در سازمان امور مالیاتی گفت :‌ به ویژه پس از ابلاغ قانون سلامت اداری در سال گذشته و برای پیشگیری از تخلفات احتمالی راهکارهایی پیش بینی شده که در همایشی برای دادستانها و مسئولان سازمان امور مالیاتی در سراسر کشور تبیین شده است .

عسکری در پاسخ به این پرسش که اگر شهروندان با تخلفی مواجه شدند چگونه می توانند آن را پیگیری کنند گفت : چند راه برای این کار پیش بینی شده است که انتقال ان از طریق پایگاه اینترنتی سازمان امور مالیاتی به نشانی www.intamedia.ir یکی از انهاست .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA