اجرای نظام جدید سوادآموزی در كشور

 معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برای جلوگیری از برگشت بی سوادی و تحکیم آموزش های سوادآموزی، نظام جدید سوادآموزی در کشور اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، 'علی باقرزاده' در گردهمایی مدیران مجتمع های آموزشی و پرورشی روستایی و شهری و کارکنان سوادآموزی سراسر استان گلستان در کانون 'طه' گرگان اظهار داشت: در این نظام آموزشی 200 ساعت آموزش شامل 70 ساعت حضوری و 130 ساعت غیرحضوری برای سوادآموزان در نظر گرفته شده تا خواندن و نوشتن سوادآموزان فراموش نشود.

رئیس نهضت سوادآموزی کشور ادامه داد: در این نظام کتاب ها و ساختار آموزشی تغییر کرده و مراحل آموزشی نیز کاهش یافته است.

وی گفت: سرانه آموزش هر نفر نیز در این نظام آموزشی از 350 تومان به 400 تومان افزایش یافته و به منظور پشتیبانی از این نظام، اتاق ها و ساختمان های آموزش و پرورش برای آموزش فرد به فرد و حق التدریسی در اختیار سوادآموزان قرار داده می شود.

باقرزاده با بیان این که ظرف سه سال آینده متعهدیم که بی سوادی در کشور ریشه کن شود، افزود: در زمان حاضر در ایران چهار میلیون و 150 نفر در رده سنی 10 تا 49 سال کم سواد هستند که اولین اقدام، شناسایی اسمی آن ها و به کارگیری تمام ظرفیت های موجود در جامعه برای اجرای برنامه ریشه کنی بی سوادی است.

وی، سوادآموزی را یک ضررت اجتماعی دانست و گفت: فرد بی سواد آسیب دیده، آسیب پذیر و آسیب رسان است و بین بی سوادی و معضلات اجتماعی رابطه مستقیم وجود دارد که به فرموده رهبر انقلاب باید به عنوان یک تکلیف برای ریشه کنی آن اقدام کرد.

باقرزاده افزود: تحول بنیادین در نظام آموزشی کشور یک اتفاق بی بدیل در طول 110 سال گذشته در نظام آموزش رسمی کشور است و سوادآموزی اقدامی جبرانی و تمهید فرصت دوم برای افرادی است که به هر دلیل در نظام آموزش رسمی قرار نگرفته اند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA