افزایش وام ازدواج به شرط كاهش میزان مهریه

یس كل بانك مركزی از افزایش تسهیلات قرض الحسنه ازدواج از شش به هشت میلیون تومان برای زوج هایی كه میزان مهریه خود را 110 تا 114 سكه تعیین می كنند، خبر داد.

'محمود بهمنی' كه در جلسه مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی مسایل اقتصادی كشور حضور یافته بود، اظهار داشت: به هر یك از زوجـــین مــبلغ سه میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد كه با تعیین مهریه مذكور این رقم دو میلیون تومان دیگر افزایش می یابد.
وی گفت: بانك مركزی در طول سال های گذشته تلاش های زیادی را برای تخصیص تمام منابع قرض الحسنه به مصارف این بخش انجام داده است.
بهمنی تصریح كرد: میزان تخصیص منابع به مصارف بخش قرض الحسنه در حدود 3.5 سال پیش حدود 39 درصد بود كه این رقم هم اكنون به 96 درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: تنها چهار درصد از منابع این بخش صرف تسهیلات قرض الحسنه نمی شود كه تلاش می شود این میزان نیز تخصیص یابد.
یادآور می شود؛ بررسی مسائل اقتصادی كشور دستور كار جلسه امروز سه شنبه مجلس است كه بر اساس آن مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت و محمود بهمنی رئیس كل بانك مركزی و سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی برای ارائه گزارشاتی در این باره در صحن مجلس حضور یافتند.
پیش از ارائه گزارش از سوی مسئولان اقتصادی دولت تعدادی از نمایندگان مجلس نقطه نظرات كارشناسی خود در خصوص مسائل اقتصادی كشور را بیان كردند و سئوالات خود درباره وضعیت اقتصادی را پرسیدند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA