دستگاه های اجرایی ملزم به اتصال به شبکه ملی اطلاعات شدند

 

با تصویب آیین نامه اجرایی بند«ب» ماده(46) قانون برنامه پنجم توسعه، دستگاه های اجرایی ملزم به تبادل اطلاعات با شبکه ملی اطلاعات شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های اطلاعات و ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد بند"ب" ماده(46)قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه – مصوب 1389-آیین نامه اجرایی بند یاد شده را تصویب کرد.
بر این اساس، دستگاه های اجرایی باید ضمن توسعه و تکمیل پایگاه های اطلاعاتی خود، برای تبادل و اشتراک گذاری رایگان اطلاعات آن بر اساس ضوابط فنی و کیفی و استانداردهایی که ظرف شش ماه توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشنهاد و به تصویب شورایعالی فناوری اطلاعات می رسد، اقدام کنند.
همچنین، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئول نظارت بر اجرای این بند توسط دستگاه های اجرایی است و موظف است عملکرد دستگاه های یادشده را در اجرای این ماده به هیئت وزیران گزارش کند.
بر این اساس، دولت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را موظف کرده است؛ در اجرای این آیین نامه برای انجام تدوین و ابلاغ دستورالعملها و ضوابط فنی بانکهای اطلاعاتی و  تبادل و به اشتراک گذاری آنها پس از تصویب شورایعالی فناوری اطلاعات و همچنین، نظارت بر اشتراک گذاری و تبادل اطلاعات و اقلام اطلاعاتی با اعمال استانداردها و ضوابط فنی و کیفی مربوط به آنها از سوی دستگاه های اجرایی و ارائه گزارش عملکرد به هیئت وزیران و نیز فرهنگ سازی، آموزش، مشاوره و نیز ارائه خدمات فنی لازم به دستگاه ها در چارچوب اهداف این آیین نامه اقدام کند.
همچنین، بالاترین مقام  دستگاه های اجرایی مسئول حسن اجرای این آیین نامه در واحدهای زیر مجموعه خود هستند.
این مصوبه از سوی محمد رضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA