ارتباط دانشگاه ها و عالمان ملتها با یکدیگر، ضامن سعادتمندی بشریت است

رئیس جمهور با بیان اینکه دو ملت بزرگ ایران و چین با برخورداری از سوابق کهن فرهنگ و تمدن انسانی، ارتباطات فرهنگی و علمی عمیق و ریشه داری نیز با یکدیگر دارند، تاکید کرد: ارتباط گسترده دانشگاه ها و عالمانِ ملت ها با یکدیگر، ضامن تحقق اهداف مشترک و پایه سعادتمندی بشریت است .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به وقت محلی در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه پکن همه مشکلات جامعه بشری در طول تاریخ را ناشی از عدم استقرار علم و دانایی ، عدالت ، عشق و محبت و آزادی در زندگی بشر دانست و اظهار داشت: استقرار این عوامل و ارزشها در زندگی بشر وابسته به اراده ملت هاست و با ساخته شدن انسانها و خواست ملت ها و استقرار حاکمان دانا ، صالح ، عادل و عاشق مردم و نظامات عادلانه است که آرزوهای تاریخی بشر برای تحقق جامعه سعادتمند و رسیدن به کمال برآورده می شود؛ حاکمانی از جنس صالحان و پیامبران که می آیند و جهان را سرشار از عدالت، عشق و صلح می کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اساس نظم فعلی موجود در جهان بر اساس تبعیض، بی عدالتی، فقر، جهل و عقب ماندگی ملت ها استوار شده، اظهار داشت: این درحالی است که خداوند وعده داده آینده جهان در اختیار حاکمیت ملت ها، عدالت و دانایی خواهد بود و همه باید آماده باشیم و تلاش کنیم تا با مطالبه عدالت و مهرورزی زمینه استقرار آن زندگی زیبا و وعده داده شده را فراهم کنیم.

 احمدی نژاد تصریح کرد: مصلحان بشری از جمله کنفوسیوس و پیامبران الهی به ویژه پیامبر آخر که بزرگترین هدیه خداوند به بشریت است همگی انسان ها را به دانایی ، پاکی ، عدالت ، مهرورزی و توحید دعوت کردند و این رمز حقیقی انسان و راز جاودانگی اوست.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آنچه همه ما را گرد هم آورده علاقه به درک حقایق و پی ریزی زندگی بهتر و والاتر است، خاطر نشان کرد: انسان مهمترین موجود و مخلوق عالم و دارای ویژگی های برجسته و منحصر به نوع انسان است و خداوند انسان را که دارای قدرت اندیشه، تفکر و تعقل است برترین خلق خود قرار داد و استعدادهای فراوانی در وجود او به امانت سپرد تا با بهره گیری از آنها استعدادهای خود را شکوفا و ارزشهای الهی و انسانی را بر اندیشه و رفتار خود حاکم کرده و آنقدر در کمال جویی و بزرگی ارتقا یابد که به مرزهای حقیقت و خدایی شدن نزدیک شود .

 احمدی نژاد با بیان اینکه همه انسان ها از هر قوم و نژادی مهم و محترم هستند ، گفت : انسان ها باید در زمین در کمال پاکی ، صلح، وفاداری، کرامت ، احترام ، رفاه ، نشاط ، شادکامی ، سلامت و امیدواری زندگی کرده تا طعم شیرین سعادت و انسان بودن را به صورت تمام و کمال درک نمایند .

وی با تاکید بر اینکه انسان می تواند و باید که در زمین زندگی سرشار از زیبایی و خوبی برقرار کرده و همه آرزوهای خوب و فطری خود را محقق و خود را برای زندگی سعادتمند ابدی آماده کند ، گفت : خداوند همه امکانات لازم برای تحقق این منظور را در وجود انسان و در عالم قرار داده است .

رئیس جمهور با طرح این سوال که آیا آن زندگی سعادتمند که خداوند برای انسان مقرر داشته است تاکنون محقق شده یا خیر؟ اظهار داشت: آنچه تا امروز بر انسان گذشته در شان انسان و مطابق خواست فکری او نبوده و در طول تاریخ انسان های زیادی را نمی توان یافت که از وضع موجود خود رضایت داشته و احساس سعادت و کمال کنند و به قله های انسانیت رسیده باشند .

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه هزاران آرزو و استعداد ناشکفته در طول تاریخ و در حال حاضر از بین می روند، تصریح کرد : بسیاری از مردم حتی فرصت اندیشیدن به خود، ظرفیت و استعدادهای خدادادی خود را نمی یابند و آنچه تا امروز در زندگی بشر قالب بوده تبعیض ، تحقیر ، فقر ، کشتار ، سلطه گری ، چپاول و له کردن حقیقت انسان ها بوده است و هنوز حقیقت انسانی و استعدادهای فطری او آنگونه که باید شکوفا نشده اند .

رئیس جمهور اضافه کرد : واضح است جامعه انسانی باید به جایی برسد که آحاد مردم در آن فرصت پرداختن به استعدادهای شگرف و کمالی خود را بیابند و در یک تعامل سازنده با دیگران حیات برتر انسانی و سعادت را تجربه کنند و خداوند بشریت را به این زندگی وعده داده و پیامبران ، مصلحان و کتب آسمانی را برای یاری و هدایت او فرستاده است .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA