• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

راه اندازی سامانه الکترونیکی کارگروه استانی ستاد تسهیل

دبیرستاد تسهیل امور و پشتیبانی واحدهای تولیدی و شهرکهای صنعتی از آغاز بکار سامانه الکترونیکی کارگروه استانی ستاد تسهیل خبر داد. به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی تولید و تجارت ایران(شاتا)؛ « کیومرث فروتنی» افزود:  راه‌اندازی این سامانه پیرو  مصوبه ستاد تسهیل و ابلاغ وزیر به استانداریها و روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها مبنی بر  تشکیل کارگروه استانی ستاد تسهیل انجام شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای تشکیل کارگروه استانی تصریح کرد: در این  زمینه جلسه ای با حضور مسئولان دبیرخانه های کارگروه استانی در وزارتخانه تشکیل و نقطه نظرات و راهکارهای لازم برای اجرایی شدن هر چه سریع تر این ستاد عنوان شد.
فروتنی در ادامه به روند اجرایی این کارگروه ونحوه رسیدگی به مسائل وموضوعات واحدهای تولیدی و شهرکهای صنعتی افزود:‌ پس از ثبت نام متقاضیان و اعلام مشکلات در سایت ستاد تسهیل به نشانی www.tashil.ir ، موضوعات درخواستی بنگاهها به دبیرخانه کارگروهها به صورت الکترونیک  ارجاع می‌شود که پس از بررسی،‌ به دستگاههای اجرایی استانی ارجاع داده خواهد شد.
به گفته وی، در صورتی که موضوع در دستگاه استان قابل پیگیری نباشد، با هماهنگی دبیرخانه،‌کارگروههای استانی تشکیل و موضوعات مربوطه در حضور استاندار و روسای دستگاههای اجرایی استان بررسی و تصمیم لازم اتخاذ می‌شود.
فروتنی ادامه داد: تصمیمات اتخاذ شده توسط دبیرکارگروه استانی یعنی رئیس سازمان صنعت وتجارت استان به دستگاههای استانی ابلاغ  می‌شوند و آنها موظف به اجرا خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: در صورتیکه بررسی و حل موضوعی در اختیارات استانی نگنجد پیشنهاد تصمیم در کارگروه تائید و به ستاد تسهیل مرکزی در وزارتخانه ارجاع  داده می‌‌ شود.
دبیرستاد تسهیل در ادامه با تاکید بر اینکه این اقدام ، تسریع روند اجرایی فعالیتها را به دنبال خواهد داشت افزود:‌  تمامی فرایندهای کارگروه استانی ستاد تسهیل به صورت کاملاً الکترونیک توسط دبیرخانه مرکزی کنترل و نظارت می‌شود و نظارت الکترونیکی تمامی دستگاهها از مرکز صورت می‌‌ گیرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA