• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

برپایی 70 نمایشگاه داخلی و 15 نمایشگاه بین المللی در سال 91

رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ایران، از برپایی بیش از 70 نمایشگاه داخلی و 15 نمایشگاه خارجی در سطح بین المللی در سال 91 خبر داد.
کاظم اکبرپور، در گفت وگوی اختصاصی با پایگاه اطلاع رسانی دولت در خصوص تأثیر نمایشگاه ها بر تقویت تولید ملی و فضای کسب و کار و اکسپو 2015 میلان اظهار داشت: امروزه اهمیت برپایی نمایشگاه‌های تخصصی، بین المللی و بازرگانی در توسعه اقتصاد جهانی روز به روز در حال افزایش است و با توجه به نامگذاری سال 91 از سوی مقام معظم رهبری به سال "تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی" قطعاً توجه به جایگاه نمایشگاه های تخصصی و صنعتی در کشور دارای اهمیت بالاتری است.

وی در ادامه تصریح کرد: برپایی نمایشگاه به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر در موفقیت صنعتهای مختلف به شمار آمده و منجر به تقویت تولید ملی و ایجاد فضای کسب و کار در کشور می شود.
اکبر پور افزود: قصد داریم با هدف ایجاد زمینه برای صادرات غیرنفتی کشور و حمایت از بنگاه های مشارکت کننده با برگزاری نمایشگاه های بین‌المللی و تخصصی در داخل و خارج از کشور به معرفی توانمندی‌های ایران به منطقه و دنیا بپردازیم.
وی خاطر نشان کرد: این اقدام در راستای حمایت از سرمایه و کار ایرانی و با هدف توسعه بازاریابی برای تولیدات ملی در عرصه های بین المللی در سالجاری انجام می شود.

15 نمایشگاه بین المللی؛70 نمایشگاه داخلی 
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی گفت: در همین راستا در برنامه های نمایشگاه های داخلی بیش از 70 نمایشگاه داخلی و 15 نمایشگاه خارجی در سطح بین المللی طراحی شده که طبق برنامه اجرایی خواهد شد.
اکبر پور در خصوص تحریمهای اعمال شده غربی ها بر ضد ایران و تاثیرات آن در روند برگزاری نمایشگاه های بین المللی در ایران اظهار داشت: بحث تحریمهای غربی ها بحث جدید و تازه ای نیست. این تحریمهای خصمانه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی بوده و ادامه دارد و مطمئناً با توجه به رویکرد و برنامه های دولت و دستیابی صنعتگران و متخصصان کشور به فناوری های جدید این تحریمها کاملاً بی اثر خواهد بود.

نمایشگاه های بین‌المللی در ایران هم اکنون با قدرت مشغول به کار است
وی در ادامه افزود: نمونه بارز عدم تأثیر تحریمها، برگزاری نمایشگاه های بزرگ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی است که بعضاً به دلیل تراکم درخواستهای مشارکت از سوی شرکتهای داخلی و خارجی با مشکل ثبت نام نیز روبرو هستیم.
اکبرپور تصریح کرد: نمایشگاه های بین‌المللی در ایران هم اکنون با قدرت مشغول به کار است و در بسیاری از نمایشگاه های برگزار شده، شرکتهای اروپایی صاحب نام و حتی شرکتهای آمریکایی حضور دارند. به عنوان نمونه در نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی، امسال  44 کشور دنیا به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی آمده بودند.

اجرای بسته های نمایشگاهی؛ فراهم سازی زمینه حضور تولیدکنندگان در بازارهای خارجی 
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج.ا.ا در مورد حضور بهتر و موثرتر بنگاه های اقتصادی کشور در بازارهای خارجی و اقدامات انجام شده در این خصوص در سال 1390 و برنامه های در دست اقدام در سال 91 نیز گفت: رونق نمایشگاه های خارجی با اجرای بسته های نمایشگاهی که طرح توأمان نمایشگاه ها یکی از ابزارها و مولفه آن به شمار می رود، ایجاد خواهد شد. هدف از ارائه این طرح که در راستای اصل 44 قانون اساسی است، فراهم سازی زمینه حضور بهتر و موثرتر بنگاه های اقتصادی کشور، تولیدکنندگان، صادرکنندگان، تجار و تمامی فعالان اقتصادی در بازارهای خارجی است.
اکبر پور افزود: سال گذشته کلیات این طرح مورد موافقت قرار گرفت و پس از آن طی جلسات متعددی با حضور همکاران در شرکت نمایشگاه ها، دستورالعمل پیشنهادی تهیه شده و به زودی اجرایی خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران در مورد روند خصوصی سازی نمایشگاه های بین المللی اظهار داشت: هم اکنون نام این شرکت در گروه دو شرکتهای در حال واگذاری قرار دارد و در صورت تحقق این امر بیست درصد سهام نمایشگاه به منظور اجرای جنبه صرفاً کیفی، همچنان دولتی باقی خواهد ماند.

حضور ایران در اکسپو 2015 میلان
وی در خصوص فعالیت ایران برای حضور در اکسپو 2015 میلان نیز گفت: هر اکسپو دارای یک موضوع جهانی است که کشورهای مختلف بر محور موضوع اصلی به ارائه توانمندی های کشورشان می پردازند. موضوع اصلی اکسپو میلان " Feeding the planet- Energy for life تغذیه زمین- انرژی برای حیات" است. با عنایت به مصوبه مورخ 7/2/1390 هیئت وزیران، شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران با توجه به عضویت در دفتر بین المللی نمایشگاه ها(BIE ) و به نمایندگی از وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول برپایی سالن ایران در اکسپو 2015 میلان است.
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین‌المللی گفت: جمهوری اسلامی ایران یک دوره قبل و پنج دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اکسپوهای کره جنوبی، پرتغال، آلمان، ژاپن و چین حضور داشته است و امید داریم با توجه به تجارب به دست آمده، ایران حضور قدرتمندی در اکسپو داشته باشد.
وی در ادامه افزود: محور اصلی سایت اکسپو"خیابان جهانی" با 1500 متر طول و 35 متر عرض است، یکی از نوآوری های اکسپو 2015 میلان این است که فضاهای نمایشگاهی تمام کشورهای مشارکت کننده در خیابان جهانی قرار می گیرند و یک یک آنها مشرف به این خیابان هستند. در نتیجه بازدیدکنندگان هنگام پیاده روی در خیابان جهانی می توانند تمام جهان را نظاره کنند.
اکبر پور یاد آور شد: اولین همایش اکسپو میلان نیز نهم خردادماه سالجاری در سالن همایشهای خلیج فارس واقع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود که در این همایش اکثر دستگاه های دولتی و بخشهای غیر دولتی مرتبط حضور خواهند داشت. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA