• اخبار
  • اخبار اجتماعی - اخبار اقتصادی

دیدار وزیر ارتباطات ایران و سوریه در دمشق

'رضا تقی پور' وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه اینترنت پاک را از سیاست های وزارتخانه متبوعش خواند.به گزارش ایرنا،وی با اعلام این مطلب در جمع مسئولان و روسای نهادهای ایرانی مستقر در سوریه افزود : در این ارتباط تلاش داریم تا همراه با دیگر کشورها در مجامع بین المللی طرح ها و برنامه هایی را اجرا کنیم تا اینترنت به روش صحیح گسترش و مورد بهره برداری قرار گیرد.

تقی پور با اشاره به این که در جمهوری اسلامی ایران استعدادها و دانش های فراوانی از نظر نیروی انسانی وجود دارد ، گفت :مدیریت و سیاست های مربوط به امور نرم افزاری در ایران داخلی است و مسایل پیش آمده بسرعت در کشور ما حل می شود.

وی ادامه داد که امروز 94 میلیون سیم کارت در اختیار شهروندان ایرانی است و با احتساب خطوط ثابت تلفن به طور میانگین هر نفر در ایران دارای دو خط است و از هر یکصد ایرانی 49نفر به اینترنت دسترسی دارند که این رقم نشان می دهد که ایران فعال ترین کشور در خاورمیانه است.

وزیر ارتباطات در ادامه گفت: پیشرفت مباحث دولت الکترونیک در ایران قدری با مشکل مواجه است و این امر نیز به این علت است که ما تلاش داشتیم تا امنیت را همپای با پیشبرد امور در این ارتباط پیش ببریم و ممکن است در صورت نداشتن چنین نگاهی ضایعات آن بیشتر از منافع باشد و برخی کشورها از این نظر آسیب پذیر هستند.

وی با اشاره به این که سوریه خط مقدم جبهه مقاومت است، گفت : امروز فلسطین، لبنان و سوریه عمیق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران هستند .

این مقام ایرانی با اشاره به این که نقش اینترنت در انقلاب ها و خیزش های موجود در منطقه غیر قابل انکار است و نقش هدایت ، فرماندهی و کنترل آنها را بر عهده دارد ، گفت : امروز علایم اقتدار جمهوری اسلامی ایران بیشتر در خارج ظهور پیدا می کند و دشمنان پیام حرکت های بیداری اسلامی را دریافت کرده اند و این موضوع نیز مصداق اقتدار، قوت و قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

تقی پور تصریح کرد امروز ثابت شده است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام سیاسی بر مبنای دموکراسی می تواند به عنوان یک الگو و سرمشق تبدیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری روز چهارشنبه در راس هیئتی وارد فرودگاه بین المللی دمشق شد و از سوی 'عماد عبدالغنی الصابونی' وزیر ارتباطات و فناوری سوریه و 'محمدرضا رئوف شیبانی' سفیر ایران و جمعی از مسئولان نهادهای ایرانی در سوریه مورد استقبال قرار گرفت.

قرار است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران فردا در دیدار با همتای سوری خود در ارتباط با راه های توسعه بیش از پیش همکاری های متقابل بین تهران - دمشق گفت و گو و تبادل نظر کند.

تقی پور روز جمعه به سفر خود به سوریه پایان می دهد. 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA