اعطای معافیت های گمركی به شركت های پتروشیمی

مدیر طرح های شركت ملی صنایع پتروشیمی ایران پیشنهاد كرد؛ شركت های پتروشیمی كه نیاز تجهیزات خود را از تولیدات داخلی تامین می كنند از معافیت های گمركی برخوردار شوند.

به گزارش ایرنا، 'احمدرضا حیدرنیا'، با تاكید بر این كه، باید گام هایی برای تشویق شركت هایی كه از تولیدات داخلی استفاده می كنند اعطا شود، گفت:‌ می توان در بخش واردات قطعاتی كه در كشور تولید نمی شود را به این شركت ها در قالب تخفیف ها و معافیت ها ارائه كرد.

وی همچنین با تاكید بر كیفیت محصولات داخلی، گفت: تصمیم جدی داریم كه اگر قطعه ای در داخل كشور تولید می شود، اجازه ندهیم نمونه خارجی آن به كشور وارد شود.

مدیر طرح های شركت ملی صنایع پتروشیمی ایران، تاكید كرد: نباید اجازه دهیم كشورهایی كه ما را تحریم كرده اند به كشور ما تجهیزات وارد كنند.

وی با اشاره به تشكیل كمیته های جهاد خودكفایی و كار گروهی در این ارتباط در شركت ملی صنایع پتروشیمی ایران، گفت: وظیفه این كار گروه شناسایی قطعات مورد نیازی است كه در كشور تولید نمی شود.

وی گفت: این نكته نیز باید در نظر گرفته شود كه لزومی ندارد تمامی نیاز واحدهای پتروشیمی كشور را از منابع داخلی تامین كنیم، چرا كه باید خرید و فروش و تبادلات تجاری با دیگر كشورها را حفظ كنیم.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA