سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

اتمام ثبت نام دبیرستانی ها تا پانزدهم تیرماه

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش 15 تیر ماه را آخرین مهلت ثبت نام دانش آموزان دوره متوسطه در دبیرستان ها و هنرستان های سراسر کشور اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، 'ابراهیم سحرخیز' در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان های سراسر کشور با اعلام اینکه ستاد ثبت نام هر استان مسوول پیگیری اجرای بخشنامه ثبت نام است، ادامه داد: همه مدارس خاص اعم از شاهد، استعدادهای درخشان، هیئت امنایی و ... باید تا 15 تیر ماه همه دانش آموزان مدنظر خود را ثبت نام کنند.

وی در مورد اصلاح آیین نامه آموزشی دوره متوسطه خاطر نشان کرد آیین نامه پایه اول متوسطه از این پس به صورت سالی واحدی اجرا خواهد شد و دانش آموزان این پایه فرصت دارند دروسی را که در آن نمره لازم را کسب نمی کنند در شهریور، مهر و دی ماه مجددا امتحان دهند و در مهر ماه نیز می توانند وارد پایه بالاتر شوند.
سحرخیز همچنین گفت: مدارس موظف هستند تا پایان خرداد ماه جاری نتایج امتحانات دانش آموزان را ارایه کرده و همراه با آن نمون برگ تحصیلی را نیز در اختیار دانش آموزان پایه اول متوسطه قرار دهند.
وی به نشست های تشریح و هماهنگی سیاست های تحولی آموزش و پرورش در سال 91 اشاره کرد و افزود: تخصصی گرایی امسال در دوره متوسطه مدنظر قرار گرفته است و باید نیروها براساس تخصص های خود در کلاس های درس ساماندهی شوند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA