سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

تخصیص800 میلیارد ریال برای انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه

عضو كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: در لایحه بودجه سال جاری كشور 800 میلیارد ریال اعتبار برای انتقال آب رودخانه ارس به دریاچه ارومیه اختصاص یافت.

به گزارش ایرنا، علیرضا منادی افزود: با اختصاص این اعتبار، بودجه طرح انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه برای سال جاری سه برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی گفت: دولت درلایحه بودجه 91 برای این طرح 200 میلیارد ریال در نظر گرفته بود كه نمایندگان این منطقه در مجلس با رایزنی موفق شدند سقف اعتبارات این طرح را افزایش داده و مصوب نمایند.

منادی همچنین از تخصیص 600 میلیارد ریال برای تكمیل عملیات سد سیلوه در استان آذربایجان غربی در بودجه سال جاری خبر داد و افزود: با ساخت این سد یك میلیارد و 500میلیون مترمكعب آب به دریاچه ارومیه سرریز خواهد شد.

وی ادامه داد: اجرای طرح های ورود و تامین آب دریاچه ارومیه به طور جدی ازسوی نمایندگان مجلس بویژه نمایندگان استان های آذربایجان شرقی و غربی پیگیری می شود.

نماینده تبریز، آذرشهر و اسكو در مجلس یادآور شد: با اجرا و تكمیل طرح های در دست اجرای انتقال آب به دریاچه ارومیه ازجمله بهره برداری از طرح باروری ابرها و تكمیل سد سیلوه و انتقال آب ارس، در مجموع افزون بر 5/2 میلیارد مترمكعب آب به دریاچه ارومیه انتقال می یابد كه نقش اساسی در جلوگیری از نابودی این دریاچه خواهد داشت.

وی افزود: با مصوبه بودجه امسال، اعتبارات مورد نیاز طرح انتقال آب ارس به دریاچه ارومیه برای سال های آینده نیز پایدار و دارای ردیف بودجه دایمی شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA