سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

آغاز ثبت نام شماره اقتصادی برای اشخاص حقیقی از دوشنبه

معاون مالیات های مستقیم سازمان امورمالیاتی كشور از آغاز ثبت نام شماره اقتصادی برای اشخاص حقیقی از فردا (اول خرداد ماه) خبر داد وگفت: ثبت نام اشخاص حقیقی تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

حسین وكیلی، با بیان آن كه این طرح در راستای اجرای طرح جامع مالیاتی اجرا می شود ، اظهار داشت: مودیان حقیقی و حقوقی مالیاتی به دو دسته اشخاص دارای سابقه و پرونده مالیاتی و همچنین اشخاص و شركت های بدون سابقه و تازه تاسیس تقسیم بندی می شوند.

وكیلی با بیان آن كه برنامه ثبت نام اشخاص حقیقی از طریق فرم مالیاتی ساده ای اجرا می شود، گفت: همچنین هماهنگی هایی با اتحادیه ها برای ثبت نام اصناف شده است.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امورمالیاتی كشور گفت: اشخاص حقیقی جدید، از تاریخ تشكیل بنگاه اقتصادی فرصت دارند تا نسبت به ثبت نام اقدام كنند.

وی ادامه داد: اگر این اشخاص بعد از زمان تعیین شده مراجعه كنند تسهیلات مالیاتی به آنها تعلق نمی گیرد.

وی در خصوص ثبت نام اشخاص حقوقی نیز گفت: ثبت نام اشخاص حقوقی برای دریافت كد اقتصادی كه از سال گذشته آغاز شده بود تا 18 خردادماه سال جاری ادامه دارد.

معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی كشور اعلام كرد: مالیات فقط از طریق شبكه بانكی پرداخت می شود و به هیچ عنوان پرداخت نقدی مالیات در ادارات مالیاتی صورت نمی گیرد.

وكیلی گفت: برای پرداخت مالیات، شیوه های دیگری همچون دستگاه های POS نیز پیش بینی شده كه در ادارات امور مالیاتی مستقر شده است.

وكیلی ادامه داد: با اجرای طرح جامع مالیاتی در كشور و هماهنگی با بانك ملی ، شیوه های الكترونیكی پرداخت مالیات نیز در كشور به اجرا در خواهد آمد.

وی گفت: مودیان مالیاتی همچنین می توانند چكی را در وجه سازمان امور مالیاتی ارایه كنند و سازمان از این طریق نسبت به دریافت مالیات اقدام كنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA