سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

راه‌اندازی آزمایشی سامانه سفارش الکترونیکی کارت پستال

 با تلاش‌های صورت گرفته و از ابتدای سال جاری سیستم سفارش بر خط (online) کارت پستال به صورت آزمایشی راه‌اندازی شده است.

محمد حسن کرباسیان، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت پست در گفت‌وگو با واحد خبر روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: با راه‌اندازی این سرویس، متقاضیان می‌ توانند کارت پستال انتخابی را با متن مد نظر خود برای جامعه هدف ارسال کنند.
وی افزود: با راه اندازی کامل این سامانه، متقاضیان می‌توانند از یکی از گروه‌های، مناسبت‌های ملی، اعیاد مذهبی، تولد، شهادت و وفات، دعوت، تسلیت، هنری و مشاهیر، کارت پستال مد نظر خود را انتخاب کنند.
وی خاطر نشان کرد: انتخاب متن قابل درج در کارت، تعیین آدرس مخاطبان و همچنین پرداخت الکترونیکی هزینه ارسال کارت، از دیگر مراحل سفارش بر خط (‌‌onilne) کارت پستال محسوب می شود.
مدیر عامل شرکت پست با بیان این مطلب که ارایه این سرویس در راستای توسعه دولت الکترونیکی طراحی و پیاده سازی شده است، گفت: گسترش استفاده از خدمات الکترونیکی، پرداخت الکترونیکی و همچنین ارایه خدمات پستی به صورت بر خط(onilne) به متقاضیان از جمله اهداف راه اندازی این سامانه محسوب می شود.
وی ادامه داد: در همین راستا و به منظور فرهنگ سازی در این زمینه، هزینه ارسال هر کارت پستال شش هزار ریال در نظر گرفته شده و خدماتی نظیر طراحی، چاپ و تکثیر کارت پستال انتخابی به صورت رایگان به مخاطبان عرضه می شود.
محمد حسن کرباسیان با بیان این مطلب که در چند روز نخست اجرای آزمایشی این سامانه بیش از دو هزار درخواست ثبت و ارسال شده است، تأکید کرد: همزمان با روز مادر و تنها در شهر تهران 500 سفارش الکترونیکی ثبت و برای مخاطبان ارسال شده است.
وی با بیان این مطلب که کارت پستالی که به صورت الکترونیکی سفارش داده شده، از طریق پست سفارشی و به صورت فیزیکی برای مخاطبان ارسال می‌شود، تأکید کرد: اطلاع رسانی در حوزه های مختلف و همایش ها و سمینارهایی که در سطح کشور برگزار می‌شود از جمله اصلی ترین مخاطبان این سامانه محسوب می شوند.
وی با بیان این مطلب که متقاضیان می‌توانند از طریق آدرس اینترنتی www.ecard.post.ir به خدمات این سامانه دسترسی داشته باشند، اظهار داشت: همچنین متقاضیان می‌توانند از طریق این سامانه نسبت به ثبت سفارش الکترونیکی غیر شخصی نیز اقدام کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA