ملت ایران در مسیر دستیابی به پیشرفت و عزت بر هر مانعی غلبه خواهد کرد

رییس جمهور گفت: روح جمعی و یگانه‌پرستی ملت ایران در سایه انقلاب اسلامی زنده شده و این ملت در حال حرکت به سوی قله‌های عزت، سعادت و پیشرفت هستند و در این مسیر با همدلی و برادری بر هر مانعی غلبه خواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی نژاد در ادامه برنامه‌های سفر به استان خراسان رضوی در اجتماع پرشور مردم شهرستان تربت‌‌حیدریه با انتقاد از رفتار بی‌ادبانه و توهین‌آمیز مستکبران در برخورد با ملت ایران، خطاب به بدخواهان و دشمنان ملت ایران گفت: زمانی که شما هیچ ارزشی برای انسان ها قائل نبوده و مانند وحشی ها برای کشته شدن برده‌ها به دست یکدیگر مسابقه برگزار می‌کردید، ملت ایران به عنوان یکی از صاحبان و پایه‌گذاران فرهنگ و تمدن بشری مطرح بوده و با برده‌داری مخالفت می‌کرده است.

رییس جمهور با اشاره به مخالفت ها و مانع‌تراشی‌های مستکبران درمسیر پیشرفت و آبادانی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: آنها می‌دانند که اگر ملت ایران تصمیمی در راستای پیشرفت کشور بگیرد به هر قیمت پای اجرای آن می‌ایستد و این سخن پیامبر گرامی اسلام که «اگر علم در ثریا هم باشد، مردمی از ایران به آن دست خواهند یافت» مهر تأییدی بر صحت این صفت در مردم ایران است.

دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: ملت ایران در طول تاریخ یا دشمنان خود را به زیر کشیده و یا آنچنان با فرهنگ و منطق آنان را در خود هضم کرده که اثری از آنها باقی نمانده است.

رییس جمهور با تاکید براینکه ملت ایران همه بداخلاقی‌های مستکبران پاسخ خواهد داد، اظهار داشت: نباید از این نکته مهم غافل شویم که امروز وظیفه و ماموریت اصلی ما ساختن ایران و رسیدن به قله‌های پیشرفت است؛ بخصوص در سال جاری که به تولید و ساختن کشور تأکید ویژه شده است باید از همه امکانات و ظرفیت‌های موجود در جهت پیشرفت و اعتلای کشور استفاده کنیم و همگان هر توانایی و امکانی که در اختیار دارند را برای تحقق این هدف به میدان بیاورند.

دکتر احمدی نژاد ادامه داد: تأمین امکانات و منابع در مسیر آبادانی کشور بر عهده دولت بوده و مردم نیز باید با اراده و کار خستگی ناپذیر آستین همت را بالا زده و تلاش کنند.

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه خداوند استعدادها و ظرفیت های بسیاری در وجود انسان قرار داد تا با استفاده از آنان تجلی اسماء الهی در زمین شود‌، گفت: همه انسانها از سوی خدای متعال مامور به تلاش برای برپایی جامعه ای سعادتمند که ظرف کمال و شکوفایی انسان بوده و در آن ظلم، بی‌عدالتی، تحقیر انسان‌ها و زیرپا گذاشتن کرامت انسانی نباشد، هستند.

رییس جمهور با بیان اینکه توحید و یگانه‌پرستی به عنوان راز و رمز همه خوبی‌ها و اولین عامل در تحقق جامعه سعادتمند است، گفت: تمامی مشکلات بشر در طول تاریخ ناشی از انحراف عده ای از خط توحید بوده است.

دکتر احمدی نژاد عدالت را به عنوان لازمه کمال و سعادت و دومین عامل در جهت استقرار جامعه سعادتمند برشمرد و اظهار داشت: اگرجامعه‌ای از همه امکانات و منابع برای سعادتمندی برخوردار باشد اما عدالت در آن جامعه برقرار نشود مردم آن به سعادت نخواهند رسید.

رییس جمهور از محبت و عشق به عنوان سومین عامل موثر در استقرار جامعه سعادتمند یاد کرد و اظهار داشت: حقیقت وجودی انسان تنها در سایه محبت و عشق شکوفا خواهد شد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA