سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

تعویض كارت خدمت قدیمی ایرانیان مقیم خارج از كشور

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا از اجرای طرح تعویض كارت های قدیمی معافیت ویژه متقاضیان ایرانی خارج از كشور با كارت هوشمند خبر داد و افزود: متقاضیان دریافت این كارت ها می توانند با مراجعه به سفارت ایران در كشور محل اقامت خود نسبت به ارایه درخواست تعویض اقدام كنند.

به گزارش اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا، سردار 'ابراهیم كریمی 'افزود: طرح تعویض كارت های قدیمی معافیت و پایان خدمت با كارت هوشمند از اول دی ماه 1390با تعویض كارت های قدیمی معافیت برای متقاضیان داخل كشور با اعلام اولویت بندی از سوی این سازمان آغاز شد.

وی گفت: هم اكنون با هماهنگی های صورت گرفته متقاضیان ایرانی مقیم خارج از كشور نیز می توانند برای تعویض كارت قدیمی معافیت خود با كارت هوشمند به سفارت و یا نمایندگی های دولت جمهوری اسلامی ایران در كشور محل اقامت خود مراجعه كنند و همچنین تعویض كارت های پایان خدمت قدیمی با كارت هوشمند برای این دسته از متقاضیان نیز در صورت اعلام فراخوان انجام خواهد شد.

كریمی یادآور شد همچنین در سال جاری به منظور رفاه حال ایرانیان مقیم خارج از كشور نحوه رسیدگی به درخواست المثنی كارت های معافیت و پایان خدمت آنان نیز تغییركرده و متقاضیان یاد شده می توانند با مراجعه به سفارت و یا نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران در كشور محل اقامت خود نسبت به ارایه درخواست خود اقدام كنند.

جانشین سازمان و ظیفه عمومی ناجا، ادامه داد: پس از تایید برگه های احراز هویت و انجام اقدامات لازم از سوی سفارت و یا نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، همه مدارك از طریق وزارت امور خارجه به سازمان وظیفه عمومی ارسال می شود و متعاقبا كارت های هوشمند صادره از طریق آن وزارت به منظور تحویل به متقاضیان به سفارت یا نمایندگی مربوطه ارسال خواهدشد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA