سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

تاكید معاون وزیر ارتباطات بر ایجاد شبکه‌های دستگاه‌های دولتی تا پایان امسال

با تلاش های در دست اقدام در جهت توسعه اقتصاد و تجارت الکترونیکی، امیدواریم در سال جاری شاهد جهش در حوزه تجارت الکترونیکی باشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس علی حکیم جوادی، معاون وزیر ارتباطات در نشست خبری ششمین همایش بزرگ ملی تجارت و اقتصاد الکترونیکی، ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت: بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، می‌بایست شبکه‌های دستگاه‌های دولتی تا پایان سال جاری شکل گرفته و اتصال آن‌ها به شبکه ملی اطلاعات اجرایی شود.
وی افزود: در صورت اجرایی شدن این پروژه، زمینه لازم برای توسعه اقتصاد و تجارت الکترونیکی فراهم خواهد شد.
علی حکیم جوادی با اشاره به نقش فناوری اطلاعات در تمامی حوزه‌ها تصریح کرد: اقتصاد و تجارت یکی از حوزه‌هایی است تأثیر فناوری اطلاعات در آن بیش از دیگر بخش ها مشهود است.
وی خاطر نشان کرد: بر همین اساس و در شاخص‌های 14 گانه در نظر گرفته شده برای توسعه فناوری اطلاعات، هدف گذاریهای مهمی در حوزه تجارت داخلی، تجارت خارجی صورت گرفته است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اهمیت و تأثیربرگزاری همایش‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف نظیر تجارت و اقتصاد الکترونیکی، گفت: این گونه همایش‌ها می‌تواند نقش مهمی در تبادل اطلاعات میان دانشگاهیان، محققان و فعالان این حوزه داشته باشد.
وی تأکید کرد: وزارت ارتباطات نیز دو همایش از زیر مجموعه‌های این همایش در حوزه "زیرساخت‌های فنی و ارتباطی" و" امنیت و اعتماد" برگزار کرده است.
وی ادامه داد: بر اساس مطالعات صورت گرفته، مباحث فنی و ارتباطی، 30 درصد از اثرگذاری مباحث مربوط به توسعه زیرساخت های تجارت الکترونیکی را به خود اختصاص داده است.
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در فناوری اطلاعات در تمامی بخش‌ها تصریح کرد: به طور کلی حوزه شبکه و زیرساخت به پنج لایه تقسیم می‌شود که موضوع امنیت در تمامی این بخش‌ها می‌بایست مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: صنعت امنیت در حوزه فناوری اطلاعات را نمی‌توان از کشورهای خارجی وارد کرد و در همین راستا تلاش‌های گسترده‌ای از سوی وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات صورت گرفته است.
علی حکیم جوادی با اشاره به ایجاد شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: تمهیدات لازم دیده شده تا دسترسی به اطلاعات افزایش یافته و همچنین فراهم آوردن زمینه مناسب برای تولید اطلاعات فراهم شود.
وی ادامه داد: بر این اساس اطلاعات مورد نیاز در داخل کشور از طریق این شبکه مبادله خواهد شد و مابقی نیازها از طریق اینترنت جهانی تأمین می‌شود.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA