سیستم انتشار محتوا سیستم انتشار محتوا

راه اندازی سامانه الكترونیكی خدمات قضایی

رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه از راه اندازی سامانه الكترونیكی خدمات قضایی از اول اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین 'حمید شهریاری' در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: هدف از راه اندازی این سامانه این است كه خدمات قضایی را به مردم در جایی كه هستند برسانیم، نه در جایی كه ما حضور داریم.

وی افزود: در فاز نخست این سامانه، 14 خدمت الكترونیكی به صورت آزمایشی در مجتمع قضایی عدالت تهران و سه دفتر حقوقی دیگر به مردم خدمات ارایه خواهند داد.

رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با بیان اینكه مرحله آزمایشی این طرح سه ماه طول خواهید كشید، تصریح كرد در این سه ماه اشكالات احتمالی بررسی و با رفع آنان، در هفته قوه قضاییه این طرح به صورت كامل و یكپارچه در تهران اجرا خواهد شد.

شهریاری در پاسخ به این سووال كه هزینه این خدمات چه میزان است، گفت: با توجه به اینكه هزینه ارایه این خدمات در قوه قضاییه هنوز مشخص نیست، تعرفه های این خدمات هم نامشخص بوده كه پس از مشخص شدن هزینه ها، تعرفه این خدمات از سوی رییس قوه قضاییه اعلام می شود.

این مقام مسوول در پاسخ به سووال دیگری كه گفته شد، آیا امنیت فضای مجازی این گونه خدمات را تضمین می كنید یا خیر؟، تاكید كرد: متاسفانه در بعد امنیت فضای مجازی در كشور سرمایه گذاری لازم نشده است. البته ما سطحی از امنیت را برای این كار در نظر گرفته ایم.

شهریاری همچنین از راه اندازی مركز مشاوره تلفنی قوه قضاییه خبر داد و گفت این مركز با همكاری 30 نفر از حقوقدانان برجسته راه اندازی شده است و هم اكنون خدمات آن رایگان است.

رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، افزود: شهرستانی ها می توانند با شماره 09699 و تهرانی ها نیز می توانند با شماره 129 با این مركز تماس بگیرند و مشاوره حقوقی رایگان دریافت كنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA