لزوم توجه گروه 1+5 به قدرت علمی ایران در تمام ابعاد

آیت الله ' محمد امامی كاشانی' در خطبه دوم نماز جمعه تهران و در آستانه مذاكرات روز آتی جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 در استانبول، شوكت و جلال نظام اسلامی و همچنین روند تصمیم گیری در كشور با بهره گیری از نیروهای توانمند و كاربلد و آغاز دوره جدید فعالیت مجمع تشخیص مصلحت نظام را یادآور شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به شكل گیری مجلس شورای اسلامی از افراد و افكار مختلف ، حضور پرشور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را از نكات مهم و ارزش های نظام اسلامی خواند كه باید مورد توجه گروه 1+5 قرار گیرد.

وی گفت: در این دوره از انتخابات دیدیم كه مردم بسیار شور و هیجان داشتند.

امام جمعه موقت تهران افزود: وحدت و با هم بودن مردم و قدرت علمی كشور در همه ابعاد، از دیگر مسایل مهمی است كه گروه 1+5 باید به آن توجه كند.

آیت الله امامی كاشانی در ادامه خطاب به طرف های گفت و گو با جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان كرد: كشور اسلام را باور كنید، نظام را باور كنید، وحدت مملكت را باور كنید، خردمندی و قدرت ابتكار و خلاقیت رهبر معظم انقلاب در تمام مقاطع و مراحل مملكت را توجه كنید.

امام جمعه موقت تهران با یادآوری مواضع گروه 1+5 در ارتباط با كشورمان، این مواضع را در شكل گیری مسایل موجود موثر دانست و از این گروه از كشورها خواست كه به ارزش ها و نكات مورد اشاره در خصوص نظام جمهوری اسلامی ایران توجه كنند.

وی از طرف های گفت و گو با ایران خواست كه اهل خرد، تعقل و تفكر باشند و حرف هایی كه هم اكنون می زنند را رها كنند.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنان خود، درباره نامگذاری سال 1391 از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی، محتوای این شعار را 'بسیار بسیار مهم' توصیف كرد و فرازهایی از فرهنگ اسلام در این زمینه را به اطلاع نمازگزاران تهرانی رساند.

آیت الله امامی كاشانی با قرائت بخشی از نامه امیر المومنین امام علی (ع) به مالك اشتر، استاندار و حاكم وقت مصر اظهار داشت: سپاه و ارتش، حكومت ، فرمانداران و استانداران ، دستگاه قضایی، اجرایی؛ همه و همه قوامشان به این است كه در كشور تجارت باشد، صنعت باشد، تولید باشد، چون همه باید از زندگی بهره مند شوند؛ متن جامعه باید كار داشته باشد، در متن جامعه باید جوانان بتوانند ازدواج كنند، شرایط زندگی و مسكن داشته باشند؛ بنابراین تولید مهم است.

امام جمعه موقت تهران گفت: این بیانات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال جاری همان بیان امیرالمومنین (ع) خطاب به مالك اشتر است.

آیت الله امامی كاشانی خاطرنشان كرد: معنای نظام اسلامی این است كه حمایت از سرمایه شود، كارگران كار كنند و از كار حمایت شود؛ سرمایه گذار درست و برای خدمت به كشور سرمایه گذاری كند و از سود ناشی از آن نفع ببرد؛ كارها به لحاظ كیفی و كمی كشور را ارتقا دهد و همه در مدارج مختلف دارای زندگی پاكیزه ای باشند.

وی با تاكید بر اهمیت صنعت و تولید داخلی گفت: مساله تولید، كالا، مصرف، صادرات و واردات مبتلابه همه عزیزانی است كه در مجلس، دستگاه های اجرایی و قضایی و متن جامعه هستند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران خطاب به مسوولان و اقشار مختلف مردم گفت: بیایید این كشور كه كشور امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) است را آباد كنیم تا این مملكت از نظر اقتصاد برای دیگر نقاط جهان به الگو تبدیل شود.

امام جمعه موقت تهران با بیان این كه 'در دنیای امروز نه غرب الگو است نه شرق' اظهار داشت: باید الگو بشویم و در این راستا، كارهایی باید انجام داد تا سرمایه گذاری مطمئن انجام شود.

آیت الله امامی كاشانی با تاكید بر ضرورت تقویت صادرات تصریح كرد: پیامی كه رهبر معظم انقلاب فرمودند در واقع متن پیام و نظر امیر المومنین (ع) است و معنای اسلام و فرهنگ اسلام هم همین است، نباید گذشته را توجیه كنیم، وظیفه ما است كه در این راستا حركت كنیم و به فضل الهی امیدواریم كه این پیام رهبر معظم انقلاب نتیجه بدهد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA