سال 91 سال رونق خدمات الکترونیک خواهد بود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امیدوارم با توجه به اقدام های گسترده ای که در زمینه ایجاد زیرساخت های ارتباطی و قانونی طی سال های گذشته صورت گرفته، ‌در سال جاری شاهد رونق چشمگیر خدمات الکترونیکی دولت باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی حکیم جوادی در دیدار با اعضای سازمان نظام صنفی رایانه افزود: طی سال گذشته بخش عمده ای از تلاش های مجموعه وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات به ایجاد و توسعه شبکه ملی اطلاعات معطوف شد که در این زمینه اقدام های گسترده زیرساختی و قانونی صورت گرفت.

وی افزود: از سوی دیگر موضوع ایجاد مراکز داده (دیتاسنترهای استانی) در راستای فراهم آوردن زیرساخت لازم برای ارائه خدمات الکترونیکی دولتی، از دیگر فعالیت هایی بود که سال گذشته در دستور کار سازمان فناوری اطلاعات ایران قرار گرفت و با تلاش های انجام شده در تعدادی از استان ها عملیاتی شده و در مابقی در حال پیگیری است.

حکیم جوادی با اشاره به اقدام های صورت گرفته در راستای ایجاد زمینه قانونی برای ارائه خدمات الکترونیکی به مردم گفت: در حوزه قوانین مورد نیاز در این زمینه نیز اقدام های بسیاری صورت گرفته که از آن جمله می توان به نقشه راه خدمات الکترونیکی اشاره کرد که به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین تدوین آیین نامه گسترش کاربرد فناوری اطلاعات نیز نهایی شده که امیدواریم به زودی از سوی مراجع ذی صلاح تصویب و ابلاغ شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: تدوین و نهایی شدن آیین نامه حمایت از صنعت فناوری اطلاعات،‌ از دیگر اقدام های صورت گرفته در سال گذشته محسوب می شود که امیدواریم در سال جاری اجرایی شود.

وی، تعامل با بخش خصوصی را یکی از برنامه های وزارت ارتباطات و سازمان فناوری اطلاعات عنوان و تاکید کرد: سال گذشته با تعامل بسیار مثبت و سازنده میان وزارت ارتباطات با فعالان بخش خصوصی از جمله سازمان نظام صنفی رایانه ای به پایان رسید که امیدواریم این تعامل در سال جاری نیز تداوم داشته باشد.

وی افزود: حضور نمایندگان بخش خصوصی در کمیته های کار گروه فناوری اطلاعات و ارتباطات یکی از نمونه های این تعامل ملی محسوب می شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA