تغییر ساختار جدید آموزش و پرورش تا سال تحصیلی 97-96

وزیر آموزش و پرورش چگونگی استقرار ساختار جدید آموزشی را در جلسه شورای تخصصی تحول و نوسازی نظام آموزشی ارائه کرد.

به نقل از شبکه ایران، جلسه هشتاد و هشت شورای تخصصی تحول و نوسازی نظام آموزشی این شورا با حضور حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش تشکیل شد.

حاجی بابایی در این جلسه با ارائه گزارشی از چگونگی استقرار ساختار جدید آموزشی 6-3-3 آموزش و پرورش گفت: برای استقرار چارچوب جدید نظام آموزشی، بسترها و تمهیدات لازم برای تأمین نیروی انسانی، آموزش معلمان، تهیه محتوای کتب درسی متناسب با ساختار جدید و ساختار فیزیکی مدارس با توجه به ظرفیت و نیاز کشور مورد توجه قرار گرفته است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: برای تأمین فضای فیزیکی مدارس به استان‌ها اعلام شده برای تامین این نیاز در بعضی از مناطق، مدارس ابتدایی و راهنمایی باتوجه به ضرورت ها جابه‌جا شود.
حاجی بابایی با بیان اینکه در برنامه درس ملی؛ محتوای آموزشی متناسب با نظام آموزشی 6-3-3 تدوین شده است، خاطرنشان کرد: این بخش از سند به‌‌صورت مقطعی از سال تحصیلی 91-92 در پایه اول ابتدایی و از سال تحصیلی 92-93 در پایه دوم ابتدایی اجرا می‌شود و در سال تحصیلی 96-97 پس از استقرار دوره ششم، طرح آموزشی 6-3-3 کامل می‌شود و بر این اساس محتوای کتاب‌های درسی نیز به‌طور کامل مجددا تهیه خواهد شد.
در ادامه این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت دوره پیش دبستانی و حذف دوره پیش‌دانشگاهی مقرر شد در جلسات آینده شورای تخصصی تحول و نوسازی نظام آموزشی کشور، مدیریت و برنامه‌ریزی دوره پیش دبستانی مورد توجه جدی‌تری قرارگیرد.
گزارش شورای تحول و نوسازی نظام آموزشی از روند پیگیری و نظارت بر اجرایی شدن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز در این جلسه ارائه و مقرر شد دستگاه‌های مجری این سند، گزارش عملکرد خود را به این شورای تخصصی ارائه کنند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA