هرمزگان سرآمد استكبار ستیزی و استقلال طلبی ملت ایران است

رییس جمهوری اسلامی ایران در خصوص ویژگی های استان هرمزگان و مردم این سرزمین گفت: نام هرمزگان و بندرعباس مترادف با استعمارستیزی، استكبار ستیزی، عدالت خواهی و استقلال طلبی ملت ایران است.

' محمود احمدی نژاد' روز سه شنبه در بدو ورود به فرودگاه بین المللی بندرعباس در قالب چهارمین دور از سفرهای استانی دولت به این استان، هرمزگان را دیار بزرگان و تاریخ سازان توصیف كرد.

احمدی نژاد اظهارداشت:هرمزگان، سرزمین دیار نخل ، آفتاب ، آب و همه زیبایی های طبیعیت است و بالاتر از همه این زیبایی های طبیعت، زیبایی های انسانی این استان و ایمان های مستحكم، اراده های راسخ، اندیشه های بلند وهمت های تاریخ ساز مردان و زنان مومن و صمیمی این دیار است.

رییس جمهور، مردم استان هرمزگان را مردمی صمیمی و دوست داشتنی توصیف كرد و گفت: مردم این دیار با هوشمندی طی صدها سال از همه مرزهای فرهنگی و سیاسی ایران دفاع كرده اند و نام بندرعباس و مردم عزیز این دیار در تاریخ ایران می درخشد.

احمدی نژاد افزود: تاریخ ایران جز صفا و صمیمیت و عزتمندی ، كار ، تلاش و خدمت و فداكاری چیز دیگری از این سرزمین ثبت نكرده است.

احمدی نژاد همچنین مهمترین بخش از برنامه های سفر استانی هیات دولت به هرمزگان را بطور مختصر مورد اشاره قرار داد و گفت: در این سفر وزرا و معاونین رییس جمهور به تمام شهرستان های استان سفر می كنند و روند پیشرفت مصوبات سه سفر قبلی را مورد بررسی قرار می دهند.

رییس جمهور خاطرنشان كرد:هریك از وزرا از پروژه های مربوط به حوزه وزارتخانه خود بازدید می كنند و جلسات لازم را برای پیشرفت این پروژه ها و رفع موانع احتمالی در روند اجرای آنها برگزار می كنند.

احمدی نژاد،برگزاری جلسه شورای عالی اشتغال به منظور رفع مسایل و مشكلات مربوط به بیكاری در استان را یكی دیگر از برنامه های سفر هیات دولت به استان هرمزگان ذكر كرد.

رییس جمهور با بیان این كه اولین برنامه كاری وی در این سفر سه روزه عرض ارادت به مردم بندرعباس و سخنرانی در اجتماع باشكوه مردم این شهر خواهد بود، گفت كه در طول این سفر سه روزه به همه شهرستان های استان هرمزگان سفر خواهد كرد.

احمدی نژاد همچنین با اشاره به برنامه هایی كه برای برگزاری جلسه دیدار با منتخبان و ایثارگران و صاحب نظران استان پیش بینی شده است این جلسات را از دیگر برنامه های كاری خود در سفر به هرمزگان ذكر كرد وافزود: در این سفر نیز مثل سایر سفرهای استانی جلسه هیات دولت در بندرعباس تشكیل خواهد شد.

رییس جمهورهمچنین دیدار با یك مقام خارجی را از جمله برنامه های خود در طول سفر به بندرعباس ذكركرد.

احمدی نژاد اظهار داشت: در این سفر ابتدا مصوبات سه سفر قبلی بررسی می شود و مصوباتی كه تا كنون هیچ پیشرفتی نداشته و یا به طور كامل اجرا نشده است در این سفر مورد بررسی قرار می گیرد تا موانع پیش روی اجرای آنها برطرف شود و اجرای آنها تسریع شود.

رییس جمهور همچنین اظهار داشت كه اگردر این سفر به موارد جدیدی بربخوریم كه تصویب مصوبه و تصمیم گیری در خصوص آنها برای استان ضروری باشد این كار را انجام خواهیم داد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA