كاهش مدت خدمت دوره ضرورت سربازی

سازمان نظام وظیفه عمومی با صدور اطلاعیه ای، مدت خدمت دوره ضرورت مشمولانی كه از فروردین سال 1391 به خدمت اعزام می‌شوند، (برای كاركنان وظیفه در نیروهای مسلح و یگان‌های حفاظت) 21 ماه اعلام كرد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سازمان وظیفه عمـومی نیروی انتظامی در این اطلاعیه اعلام كرد برابر ابلاغ ستاد كل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای مشمولانی كه از فروردین سال 1391 به خدمت اعزام می‌شوند، به نسبت مدت قانونی آن كه 24 ماه بوده حسب مورد كاهش یافته است.
بر اساس این گزارش، طبق آخرین ابلاغیه ستاد كل نیروهای مسلح مدت خدمت دوره ضرورت برای كاركنان وظیفه در نیروهای مسلح و یگان‌های حفاظت 21 ماه و این مدت برای كاركنان وظیفه مامور به دستگاه‌های غیرنظامی به جز یگان حفاظت 24 ماه است.
همچنین مدت خدمت كاركنان وظیفه در مناطق جنگی و امنیتی درگیر 18 ماه و برای كاركنان وظیفه غیربومی در مناطق امنیتی غیر درگیر و مناطق عملیاتی و همچنین،مناطق محروم و بد آب و هوا 19 ماه است.
این سازمان یادآورشد سربازانی كه در سال 90 و قبل ازآن به خدمت اعزام شده اند، مدت خدمت آنان برابر مقررات سابق (مناطق عادی 18ماه، مناطق جنگی و عملیاتی 16 ماه، مناطق محروم و بد آب و هوا 17 ماه ) خواهد بود.
همچنین در خبر دیگری از این سازمان، معافیت سه‌ برادری نیز از ابتدای سال جاری متوقف شد.
بر اساس این گزارش، معافیت سه برادری (یعنی معافیت یك فرزند از خانواده ای كه سه فرزند آن خدمت كرده) از سال 1388 برابر مصوبات و ابلاغیه ستاد كل نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمد و تا پایان سال 1390 نیز استمرار داشت، لیكن اجرای این معافیت از اول فروردین سال 91 متوقف شده است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA