تحویل اوراق به‌ جای سکه‌های‌ پیش فروش

مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی با اعلام اینکه تحویل اوراق مشارکت به جای سکه‌های پیش فروشی اجباری نیست و اختیاری است، گفت: رئیس کل بانک مرکزی برای تحویل 4 میلیون سکه پیش فروش در یک ماه و تحقق وعده مصر است.
عباس کمره ای ،در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع صحت دارد که بانک مرکزی به جای سکه های پیش فروشی قرار است اوراق مشارکت در موعد مقرر به مردم ارائه کند، گفت: رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است که 4 میلیون قطعه سکه طی یک ماه به بازار پمپاژ خواهد شد.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با اعلام اینکه بهمنی معتقد است با تحویل این تعداد سکه به مردم در یک ماه نرخ سکه کاهش خواهد یافت، افزود: رئیس کل بانک مرکزی در تحویل سکه های پیش فروش شده به مردم مصر است.

وی با ذکر این مطلب که دریافت اوراق مشارکت به جای سکه های پیش فروش شده اختیاری است نه اجباری، گفت: اگر قرار باشد که چنین پیشنهادی از سوی بانک مرکزی به مشتریان مطرح شود، حتما پیش از آن اطلاع رسانی خواهد شد.

کمره ای با اشاره به کاهش قیمت سکه طی 3 تا 4 روز اخیر عنوان کرد: اگر قرار باشد افرادی که برای پیش خرید سکه ثبت نام کرده اند، سکه ها را برای کسب سود بفروشند، چه اتفاقی خواهد افتاد و یا اگر اجباری برای تحویل اوراق مشارکت به جای سکه باشد چه اتفاقی رخ می دهد؟

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی با تاکید بر اینکه تا به امروز هیچ بحثی در مورد تحویل اوراق مشارکت به جای سکه مطرح نیست، افزود: مرجع رسمی در این زمینه بانک مرکزی است.

به گفته وی، بانک مرکزی فعلا قصد ندارد که پیش فروش سکه را مجددا داشته باشد و ترجیح می دهد که به تعهدات قبلی خود در این زمینه عمل کند و به عبارت دیگر، فعلا تعهد جدیدی را نمی پذیرد، دلیل این امر رسیدن بازار سکه به آرامش است و این بازار در حال حاضر ثبات دارد.

تحویل اولین سری سکه های پیش فروش شده بانک مرکزی در شعب بانک ملی ایران از 29 فروردین ماه سال جاری آغاز خواهد شد.

اجرای طرح پیش فروش سکه از تاریخ 29 آذر ماه سال گذشته در شعب بانک ملی به دستور بانک مرکزی با نرخ 546 هزار تومان با زمان تحویل 4 ماهه صورت گرفت.

براساس دستورالعمل بانک مرکزی قیمت مذکور هر قطعه مسکوک طلا بدون محاسبه مالیات بر ارزش افزوده بوده است وتنها از طریق همان شعبه که پیش فروش توسط آن صورت پذیرفته به فرد متقاضی تحویل می شود.

مشتریانی که اقدام به پیش خرید مسکوک طلا نموده اند، حداکثر به مدت دو ماه پس از موعد روز تحویل، فرصت دارند جهت دریافت مسکوک طلای خود به بانک ملی ایران مراجعه کنند. در 3 روز ابتدای اجرای طرح، تعداد سکه‌های طرح جدید فروخته شده 423 هزار و 505 قطعه بود .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA