صدور الکترونیکی پروانه بهره برداری از اردیبهشت 91

معاون برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از اردیبهشت ماه سالجاری صدور پروانه های بهره برداری به صورت الکترونیکی انجام می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شاتا، سید رضا فاطمی امین با بیا اینکه تاکنون مرحله صدور جواز تاسیس به صورت الکترونیکی صورت می گیرد، افزود: تخصیص زمین و استعلامات هنوز به صورت دستی انجام می شود اما امیدواریم با این اقدام فرآیند سرمایه گذاری از مرحله درخواست جواز تا صدور پروانه بهره برداری کاملا به صورت الکترونیکی انجام پذیرد.
وی اضافه کرد : دستورالعمل سرمایه گذاری درحال تدوین است و پس از ارسال پیش نویس به استانها با تشکیل کارگروهی برای نهایی شدن جمع بندی می شود.
فاطمی امین تصریح کرد : طرحهای نیمه تمام در معرفی به صندوق توسعه ملی جهت اخذ تسهیلات از اولویت برخوردارند و پیش شرط  آن هم ورود اطلاعات در طرح به روزرسانی طرحهای نیمه تمام است.
وی اضافه کرد : برای شفاف سازی و قابل پیگیری شدن معرفی به بانک این کار تنها از طریق سایت بهین یاب انجام می گیرد .
فاطمی امین همچنین از درج خودکار شناسه تولید برای تمام جوازهای صادره تاکنون خبر داد و گفت : از این پس جوازهای تاسیس بدون شناسه تولید معتبر نیستند و با مکاتبات انجام شده با بانکها طی هفته های آینده بانکها نیز شناسه تولید را دراستعلام هایشان معتبر می دانند.
وی تصریح کرد : از این به بعد هم مبنای کار ما شناسه تولید خواهد بود و تمام خدمات وزارتخانه را منوط به این خواهیم کرد و صنایعی هم که ارائه آمار تولیدشان اجباری است اگر ثبت اطلاعات نداشته باشند فعال شناخته نمی شوند و در این صورت نه ما به آنها خدمات می‌دهیم و نه بانکها .
به گفته وی طی توافق با معاونت معدنی به زودی فرآیندهای معدنی هم درگواهی کشف و هم مجوزهای معدنی الکترونیکی صادر می شود .
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت با اشاره به اهمیت حوزه فناوری در معاونت برنامه ریزی وزارت صنعت ، معدن و تجارت اظهار کرد: طی تعاملاتی که با دستگاههای دیگر مثل وزارت بهداشت و دفاع داریم به سمتی می رویم که پتانسیل ها و نیازهای موجود کشور را به هم متصل و نقش خود را به عنوان محور فناوری به خوبی ایفا کنیم.
این مقام مسوول همچنین با اعلام عضو شدن وزارت صنعت در شورای عطف افزود : معاون برنامه ریزی هم اخیرا به عنوان رییس کمیسیون صنایع و معادن و ارتباطات این شورا منسوب شده است و این اقدام دربسیج کردن امکانات دراختیاربه نفع تولید و فناوری کمک شایانی می کند.
وی افزود : شورای عطف 3 هزار میلیارد تومان منابع برای فعالیتهای مربوط به فناوری در اختیاردارد و اخیرا هم برای انجام برخی پروژه های فناوری فعال شده است.
 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA