تخصیص2930 میلیارد تومان برای اجرای طرح های مهر ماندگار

هیئت وزیران مبلغ 2930 میلیارد تومان از محل فروش درآمد حاصل از صادرات نفت و میعانات گازی (موضوع بند 2 بودجه 90) برای اجرای طرحهای 'مهر ماندگار' اختصاص داد.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران به استناد اصل 138قانون اساسی تصویب كرد، با توجه به مازاد درآمد حاصله موضوع بند(2) ماده واحده قانون بودجه سال 1390 كل كشور، مبالغی توسط خزانه داری كل كشور به دستگاههای اجرایی پرداخت شود تا با رعایت قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

بر این اساس، مبلغ 7500 میلیارد ریال در اختیار وزارت نیرو برای مهار آبهای مرزی و سدها و برای آب رسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی سالم بر اساس شاخص محرومیت(طرحهای مهر ماندگار) و مبلغ 10 هزار میلیارد ریال در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای طرحهای با فناوری نوین و تكمیل و تجهیز برخی فرودگاهها و آزاد راهها و بزرگراهها و طرحهای ریلی به منظور كاهش تلفات جاده ای و افزایش شاخص عدالت در سلامت (طرحهای مهر ماندگار) قرار می گیرد.

بر اساس این مصوبه، مبلغ 1000 میلیارد ریال نیز برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در اجرای اهداف بند(ب) ماده (34) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه (طرحهای مهر ماندگار) در اختیار وزارت راه و شهرسازی و مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد ریال در اختیار وزارت كشور برای تامین واگنهای قطار شهری شیراز، تبریز، اصفهان و كرج قرار می گیرد.

همچنین مبلغ 1000 میلیارد ریال برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی به منظور تكمیل اماكن ورزشی (طرحهای مهر ماندگار) در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار می گیرد.

همچنین دولت، مبلغ 1500 میلیارد ریال در اختیار شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی برای تامین 15 درصد پیش پرداخت موضوع ماده(62) قانون محاسبات عمومی كشور در خصوص پل بندرعباس - قشم (طرحهای مهر ماندگار) قرار می دهد.

بر این اساس، مبلغ 3هزار میلیارد ریال برای افزایش سرمایه بانكهای دولتی برای تامین تسهیلات مورد نیاز طرحهای صنعتی و معدنی (طرحهای مهر ماندگار) اختصاص یافت.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA