پایان پاكسازی مناطق جنگی آلوده به مین در كشور

رییس مركز مین زدایی كشور گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده پاكسازی مناطق آلوده به مین در سال 1391 به پایان می رسد اما برخی مناطق مانند' هورالعظیم' وجود دارند كه به دلیل آبگرفتگی غیر قابل پاكسازی هستند.

سردار سرتیپ 'محمد حسین امیر احمدی' با بیان اینكه ایران جزو آلوده ترین مناطق آلوده به مین در جهان بوده است افزود:در طی 8 سال دفاع مقدس بیش از 20 میلیون انواع مین و مواد منفجره در مساحتی حدود 42 هزار كیلومتر مربع در اراضی پنج استان آذربایجان غربی، كردستان، ایلام، كرمانشاه و خوزستان پراكنده شد.

وی با اشاره به تلاش های گسترده ایران در زمینه مین زدایی اظهار داشت:ایران توانسته است با صرف هزینه های سنگین حدود 41 هزار و 500 كیلومتر مربع از اراضی آلوده به مین را پاكسازی كند.

به گفته وی ، تنها 500 كیلومتر مربع از مناطق آلوده در مناطق مرزی باقی مانده است كه از حجم و تراكم بسیار بالایی برخوردار بوده و امیدواریم به زودی آنها نیز پاكسازی شوند.

امیر احمدی گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده، پاكسازی مناطق آلوده به مین در سال 1391 به پایان می رسد اما برخی مناطق مانند 'هورالعظیم' وجود دارد كه به دلیل آبگرفتگی‘ غیر قابل پاكسازی هستند.

وی خاطر نشان كرد: كار پاكسازی برخی مناطق مانند مهران و دهلران كه آلودگی بسیار بالایی داشته اند به اتمام رسیده و پاكسازی سایر مناطق در ماه های آینده به پایان می رسد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA