ایجاد طرح یك هزار ایستگاه مطالعه در سال جدید

دبیر كل نهاد كتابخانه های عمومی كشور با تاكید بر اهمیت و نیز تقویت مطالعه و ارتقا كتابخوانی در كشور، از اجرای طرح 'ایستگاه مطالعه' به عنوان یكی از برنامه های مهم این نهاد در سال 91 خبر داد.

'منصور واعظی'،  در مورد عملكرد این نهاد در سال 91 افزود: افزایش مطالعه و كتابخوانی در كشور از اولویت های مهم است؛ نهاد كتابخانه های عمومی در سال جاری، بدنبال عملیاتی كردن یكهزار 'ایستگاه مطالعاتی' در اماكن عمومی و نقاط پرتردد است.

وی با بیان آنكه به صورت نمادین كارهای مقدماتی رونمایی از یك قفسه و ارائه كتب مفید در سال گذشته(1390) صورت گرفته، گفت: بیمارستان ها، بانك ها، پایانه های مسافربری، مبادی ورودی وزارتخانه های از جمله اماكنی است برای این طرح در نظر گرفته شده اند.

واعظی با یادآوری آنكه با عملیاتی شدن این طرح، تحول جدیدی در امر كتابخوانی صورت می گیرد، افزود: این برنامه در قالب تفاهمنامه با مراكز مختلف از اردیبهشت سال جاری و همچنین در استان ها اجرا خواهد شد.

وی درمورد اجرایی شدن طرح نهضت مطالعه مفید در كشور گفت: این طرح از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب و از سوی رییس جمهور ابلاغ شد؛ در همین راستا كمیته ای برای پیگیری آن نیز پیش بینی شده است.

به گفته واعظی، در این طرح، اصلی ترین دستگاه های فرهنگی و اجتماعی كشور كه در امر كتابخوانی نقش آفرین هستند در ساختار كمیته دایمی قرار می گیرند و بطور مستمر امر مطالعه مفید در كشور را پیگیری می كنند؛ علاوه بر تشكیل كمیته دایمی در مركز، دبیرخانه كمیته های استانی نیز در برخی شهرستان ها فعال شده است كه با هم افزایی، موضوع مطالعه را در سالجاری با جدیت دنبال خواهند كرد.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA