دستور وزیر بهداشت برای ارایه خدمات به بیماران ویژه پوستی

خانه «ای بی» با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد بیماری های خاص و با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی ایران تجهیز خواهد شد. بیماری «ای بی» یا «اپیدرمولیزیس بولوزا» نوعی بیماری نادر پوستی و کاملا ژنتیکی است که به دو نوع خفیف و شدید بروز می کند.

خانه «ای بی» با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد بیماری های خاص و با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی ایران تجهیز خواهد شد.

بیماری «ای بی» یا «اپیدرمولیزیس بولوزا» نوعی بیماری نادر پوستی و کاملا ژنتیکی است که به دو نوع خفیف و شدید بروز می کند.

این بیماری با جهش ژنی در پروتئین های لایه های مختلف پوست ایجاد می شود، مسری نیست و افراد جامعه نباید از مبتلایان به این بیماری دوری کنند زیرا انزوا موجب تخریب شدید روحیه این بیماران می شود که اغلب کودکان هستند.

رییس سازمان غذا و دارو درخصوص نحوه حمایت از بیماران «ای بی» گفت: ابزار پانسمان این بیماران با سایر پانسمان ها متفاوت است، پوست این بیماران به قدری شکننده است که تحمل چسب پانسمان را ندارد، فقط نوع پانسمان خارجی و ویژه ای وجود دارد که مناسب این بیماران است و در بازار داخل وجود ندارد.

رسول دیناروند افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این نوع پانسمان توسط سازمان غذا و دارو وارد شده و بصورت رایگان در اختیار این بیماران قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: این بیماران برای تقویت و جبران خون از دست داده شده در اثر زخم ها نیازمند استفاده مداوم از برخی مکمل ها هستند که از این پس این مکمل ها نیز بصورت رایگان در اختیار این بیماران قرار می گیرد.

معاون وزیر بهداشت درمورد حمایت های وزارت بهداشت در راه اندازی خانه بیماران «ای بی» گفت: وزارت بهداشت با همکاری بنیاد مستضعفان، بنیاد بیماری های خاص و با مدیریت دانشگاه علوم پزشکی ایران به تجهیز این خانه می پردازد و در آن اقدامات تشخیصی، کنترل و درمان نیز به بیماران ارائه خواهد شد.

منبع: روابط عمومي وزارت بهداشت و درمان

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA