• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

جریمه غیبت سربازی هشت سال تمام است

سردار حمید صدرالسادات، در گفت و گو با ایرنا در مورد آن دسته از افرادی که کمتر از هشت سال غیبت داشته اند، گفت: افرادی می توانند از طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی بهره مند شوند که هشت سال تمام از سربازی، غیبت داشته اند.

سردار حمید صدرالسادات، در گفت و گو با ایرنا در مورد آن دسته از افرادی که کمتر از هشت سال غیبت داشته اند، گفت: افرادی می توانند از طرح پرداخت جریمه غیبت سربازی بهره مند شوند که هشت سال تمام از سربازی، غیبت داشته اند.

وی تصریح کرد: افرادی که هفت سال و چند ماه غیبت داشته اند مشمول این طرح نمی شوند مگر اینکه تا 29 اسفند ماه 94 هشت سال تمام از سربازی غیبت داشته باشند.

صدرالسادات در پاسخ به این سووال که تکلیف آن دسته از افرادی که در مرحله اول پرداخت جریمه غیبت سربازی شرکت کرده اند اما هشت سال غیبت آن ها کامل نبوده است، چه می شود؟ گفت: این دسته از افراد باید در مرحله دوم، نام نویسی کنند آن هم در صورتی که تا پایان امسال غیبت آن ها به هشت سال رسیده باشد.

وی اضافه کرد: چنانچه فردی تا پایان سال 94 حتی یک ماه برای مشمول شدن پرداخت جریمه غیبت سربازی کم داشته باشد ، نمی تواند از این طرح استفاده کند. 

رییس سازمان نظام وظیفه کشور تاکید کرد: طرح پرداخت جریمه مشمولان غایب شامل افرادی می شود که تا پایان سال 94 هشت سال غیبت داشته اند، از سوی دیگر معلوم نیست که این قانون در سال های آینده قابل اجرا باشد.

صدرالسادات گفت: افرادی که از سربازی غیبت داشته اند از محرومیت های اجتماعی برخوردار می شوند. این افراد از داشتن گذرنامه، سفر به خارج کشور، ادامه تحصیل و استخدام رسمی در دستگاه های اجرایی محروم هستند

منبع: ايرنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA