• اخبار
  • اخبار اقتصادی - مهم ترین اخبار

استقبال شرکت‌های خارجی از بازار هوایی ایران

راه و شهرسازی اعلام کرد: با وجود تمام بحث‌ها و گمانه‌زنی‌هایی که درباره محدودیت اقتصاد ایران وجود دارد شرکت‌های خارجی در جریان سفر به فرانسه استقبالی فوق‌العاده از بازار ایران داشتند.

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: با وجود تمام بحث‌ها و گمانه‌زنی‌هایی که درباره محدودیت اقتصاد ایران وجود دارد شرکت‌های خارجی در جریان سفر به فرانسه استقبالی فوق‌العاده از بازار ایران داشتند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران درباره‌ی دستاوردهای سفر اخیر خود به کشور فرانسه اظهار کرد: این سفر که با دعوت رسمی مقامات دولتی کشور فرانسه انجام شد فرصت خوبی بود تا شرایط برای بهسازی وضعیت ناوگان هوایی ایران و توسعه فرودگاهی کشور بهبود یافته و مقدمات لازم برای جذب مشارکت خارجی در این پرو‌ژه‌ها فراهم شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در شرایط تحریم و با توجه به تمام مشکلاتی که به دلیل محدودیت‌های اقتصادی کشور با آن روبه‌رو بوده است، این سفر می‌تواند فضای گفت‌وگوی دو طرفه میان ایران با کشور‌های دست اول صنعت هوایی را فراهم کند که خوشبختانه در جریان مذاکراتی که داشتیم بخش قابل توجهی از این دغدغه‌ها برطرف شد.

آخوندی با اشاره به استقبال فوق‌العاده شرکت‌های خارجی از بازار ایران اظهار کرد: با توجه به اطلاعاتی که بنگاه‌های اقتصادی از بازار اقتصادی ایران ارائه می‌کردند، شرایط کاملا نشان می‌داد که اوضاع اقتصاد ایران را مطالعه کرده و به شکل ریز در جریان جزییات اقتصادی کشور قرار داشتند.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم این سفر و البته دیگر اقدامات مقدماتی که وزارت راه و شهرسازی در این زمینه انجام می‌دهد بتواند اقدام مذاکره‌کنندگان هسته‌ای را تکمیل کرده و شرایط لازم برای دوران پس از تحریم را چه در حوزه نوسازی ناوگان و چه در حوزه توسعه فرودگاهی کشور فراهم آورد.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA