• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

جزییات طرح لسانی امر به معروف و نهی از منكر

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران گفت: در ماه رمضان سال گذشته، هیچ گونه گزارش درگیری از گروه‌های تذکر لسانی دریافت نشد و امسال نیز با استفاده از تجارب سال قبل با انگیزه‌تر و آماده‌تر وارد عمل خواهند شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران گفت: در ماه رمضان سال گذشته، هیچ گونه گزارش درگیری از گروه‌های تذکر لسانی دریافت نشد و امسال نیز با استفاده از تجارب سال قبل با انگیزه‌تر و آماده‌تر وارد عمل خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، احمد روزبهانی، دبیر ستاد استان تهران در نشست توجیهی سرگروه‌های تذکر لسانی با بیان اینکه هر منکری که اتفاق می‌افتد وظیفه همگان است که تذکر دهند گفت: البته این تذکرها باید در چارچوب آموزش‌هایی صورت گیرد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر آمادگی کامل دارد که این آموزش‌ها را توسط اساتید مجرب در اختیار عموم مردم قرار دهد.

وی با اشاره به سامانه پیامکی ناجا که به وسیله آن به رانندگان تذکر داده و از ابتدای ماه مبارک رمضان اجرایی شده افزود: مشخصات خودروهایی که رانندگان آنها، شئونات اخلاقی را رعایت نمی‌کنند، توسط گروه‌هایی با عنوان، عیون خودرویی در دفترچه‌هایی که به همین منظور در اختیارشان قرار داده شده ثبت و به ناجا ارسال می‌شود و راهور از طریق سامانه پیامکی به رانندگی متخلف تذکر می‌دهد و در صورت تکرار با آنها برخورد قضایی می‌شود.

روزبهانی با تأکید بر ثبت صحیح و درست گزارش تخلفات اظهار داشت: در ماه رمضان سال گذشته، هیچ گونه گزارش درگیری از گروه‌های تذکر لسانی دریافت نشد و امسال نیز با استفاده از تجارب سال قبل با انگیزه‌تر و آماده‌تر وارد عمل خواهند شد.

همچنین، کرمانشاهی، مسئول اجرای طرح تذکر لسانی ستاد استان تهران، گزارشی از اقدامات گروه‌های تذکر لسانی ارائه کرد و گفت: 70 درصد گزارشات ارسال شده از سوی گروه‌های تذکر لسانی، از سوی ناجا اعمال قانون شده است افزود: این گزارشات بایستی حداقل ظرف ده روز به ستاد ارسال شود و در آن زمان، مکان و نوع تخلف به درستی مشخص شده باشد.

بدیهی است مسئولیت صحت گزارش‌ها بر عهده سرگروه‌ها است و کلیه موازین قانونی در این زمینه نیز باید رعایت شوند.

کرمانشاهی با تأکید بر ارتباط مستمر سرگروه‌ها با ستاد و اعضاء گروه‌ها که نظارت بر عملکرد اعضای گروه هم خواهد بود گفت: محور فعالیت گروه‌های تذکر لسانی، روزه‌خواری، بدحجابی و عدم رعایت موازین شرعی توسط صاحبان اماکن خواهد بود البته امسال فعالیت‌ها گسترده‌تر است.

منبع: روابط عمومی و اطلاع‌رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA