اتصال مراكز دولتی و خصوصی آموزش فنی و حرفه ای كشور به یكدیگر

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با ایجاد شبكه ملی مهارت ، تمام مراكز دولتی و خصوصی كه مشغول ارایه آموزش های فنی و حرفه ای در كشور هستند درفضای مجازی به یكدیگر متصل می شوند.

'علی حكیم جوادی ' در آیین مبادله تفاهم نامه اجرای شبكه ملی مهارت كه بین وی و 'كورش پرند' معاون وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی امضا شد ، هدف از مبادله تفاهم نامه ایجاد شبكه ملی مهارت را ارایه آموزش فنی و حرفه ای در فضای مجازی و بشكل الكترونیكی عنوان كرد.

وی افزود: با اجرای شبكه ملی مهارت ، تمام مراكز ثابت و آموزش های آزاد تحت نظارت سازمان آموزش فنی و حرفه ای كشور شامل 33 مركز اصلی ستادی و 700 مركز آموزش دولتی و 18 هزار آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد به یكدیگر متصل خواهند شد.

وی افزود: با اتصال این نقاط و مراكز به یكدیگر و به شبكه ملی اطلاعات ، علاوه بر به اشتراك گذاشته شدن اطلاعات این مراكز ، شاهد صرفه جویی قابل توجهی در هزینه و وقت كارگزاران و كاربران آموزشی خواهیم بود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد برنامه زمان بندی ایجاد شبكه ملی مهارت گفت: تا پایان سال 1391 شاهد اتصال نقطه ستادی و ادارات كل در استان ها خواهیم بود.

حكیم جوادی ادامه داد : سازمان فناوری اطلاعات ایران نقش حامی مالی شبكه ملی مهارت كشور را نیز ایفا می كند و هزینه اجرای مرحله اول این شبكه پنج میلیارد تومان پیش بینی شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه كشور ، ظرفیت های خوبی برای توسعه فناوری اطلاعات دیده شده است كه از این ظرفیت ها باید در جهت توسعه كشور استفاده كنیم .

وی با اشاره به اینكه شبكه های الكترونیكی زیادی در كشور در حال شكل گیری است ، اظهار داشت: این شبكه ها مانند شبكه امور مالیاتی و گمركی ، شبكه اتصال مدارس و غیره ، اجزای شبكه ملی اطلاعات هستند .

حكیم جوادی گفت: علاوه بر اهدافی كه در برنامه پنجم توسعه برای حوزه فناوری اطلاعات پیش بینی شده است ، شاهد تدوین شاخص های 14 گانه از سوی دولت و توسط كارگروه مدیریت فاوا برای این حوزه هستیم.

وی ارایه 30 درصد آموزش های كشور به صورت الكترونیكی را از شاخص های 14 گانه دولت در زمینه فناوری اطلاعات عنوان كرد و افزود: تبدیل آموزشی های رسمی ( آموزش های آكادمیك ) و آموزش های مدارس به آموزش های مجازی و الكترونیك راحت تر از آموزش های فنی و حرفه ای ( به آموزش الكترونیكی ) است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA