راه اندازی سامانه خدمات جامع سلامت از سال 91

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سامانه خدمات جامع سلامت طبق برنامه پنجم توسعه از سال 91 با اولویت بهره مندی مناطق کمتر توسعه یافته به ویژه مناطق روستایی و عشایری در کشور راه اندازی و اجرایی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، 'مرضیه وحیددستجردی'  در جلسه 'تقدیر از دست اندرکاران نقشه تحول نظام سلامت' افزود: این برنامه به شورای عالی سلامت ارسال شده و امیدواریم در آخرین جلسه این شورا در سال جاری، تصویب شود.

وی سطح بندی خدمات و خرید راهبردی خدمات سلامت را از دیگر اقداماتی برشمرد که توسط وزارت بهداشت در سال اول اجرای برنامه پنجم توسعه، طراحی شده است.
وزیر بهداشت در ادامه به تدوین سند آموزش و پژوهش، سند آمایش سرزمین و تدوین دو نقشه جامع علمی سلامت و نقشه تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: وزارت بهداشت به عنوان تنها دستگاه ارایه کننده این سندها به دولت شناخته شده است.
دستجردی افزود: طراحی و برنامه ریزی فعالیت ها برای آینده در دوران حساس فعلی، رسیدن به اهداف بزرگ را تضمین می کند.
وی ادامه داد: نقشه تحول نظام سلامت مربوط به وزارت بهداشت نیست بلکه مربوط به تمام سازمان های دست اندرکار است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد بیش از 70 درصد مسایل مربوط به سلامت، مسایل بین بخشی است و فقط 25 درصد این مسایل به حوزه وزارت بهداشت، بازمی گرددد.
دستجردی گفت: تمام فعالیت های مربوط به حوزه سلامت در برنامه پنجم توسعه به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.
وی با اشاره به طراحی برنامه نظام درمانی کشور در پایه بیمه یکپارچه درمانی تاکید کرد تمام این برنامه ها به ویژه برنامه ریزی مربوط به بیمه ها در برنامه پنجم توسعه برعهده وزارت بهداشت گذاشته شده است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد تمام ارایه کنندگان خدمات درمانی کشور - اعم از دستگاه های دولتی، غیردولتی و عمومی غیردولتی- موظفند از خط مشی وزارت بهداشت، پیروی کنند.
دستجردی افزود: دستگاه هایی که در امور درمانی از وزارت بهداشت پیروی نکنند، طرف قرارداد بیمه ها نخواهند بود و از یارانه های مربوط به سلامت، برخوردار نمی شوند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA