ایرانیت نه یک نژاد، بلکه یک فرهنگ و نوعی نگاه و دریافت از عالم هستی و انسان است

رئیس جمهور با بیان اینکه تاکید بر این نکته که ایرانیان تنها یا حداقل یکی از چند ملتی هستند که توان ارائه نظمی جدید بر بنیان های نظری انسانی، متعالی و تضمین کننده احیای عدالت، کرامت و حقیقت انسانی را دارد، ناسیونالیسم و نژادپرستی نیست، گفت: ایرانیت نه یک نژاد بلکه یک فرهنگ و نوعی نگاه و دریافت از عالم هستی و انسان است.
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاددر دیداری صمیمی با جمعی از برگزیدگان جشنواره ملی علامه طباطبایی با اشاره به اینکه امروز در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ قرار داریم، اظهار داشت: امروز در یک پیچ تاریخی قرار داریم که خواسته یا ناخواسته با گذر از آن باید دوره ای جدید در زندگی بشر آغاز شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه به دنبال تشریح دوره های طی شده در تاریخ نیستم، افزود: در طول تاریخ فرصت مناسبی برای شکوفایی استعدادهای انسانی، چشیدن طعم واقعی انسانیت و رسیدن انسان به جایگاهی که خداوند برای او اراده کرده است، فراهم نشده و امروز بشریت در حال ورود به دورانی است که فرصت تعالی و کمال یافتن انسان پدیدار خواهد شد.

 احمدی نژاد استقرار عدالت را مقدمه و ایستگاه شکوفایی استعدادهای خدادادی انسان و مجالی برای شناخت حقیقت انسان و موجودیتش خواند و اظهار داشت: عدالت یک مسئله سیاسی، اقتصادی یا امثال آن نیست بلکه یک مسئله انسانی و بستر لازم برای رسیدن انسان به مقام جانشینی خدا بر روی زمین است.

رئیس جمهور تصریح کرد: جهان امروز بیش از هر زمان دیگر تشنه نظمی جدید است که بر بنیان های نظری انسانی و متعالی و بر مبنای عدالت، کرامت و حقیقت انسانی و با هدف شکوفایی استعدادهای الهی انسان بنا شده باشد، تا انسان در سایه آن خدایی زندگی کند.

 احمدی نژاد با بیان اینکه اگر نگوییم ملت ایران تنها ملتی است که توانایی پاسخ گفتن به این نیاز را دارد، باید بگوییم که این ملت، یکی از معدود ملت هایی است که توانایی پاسخگویی به این نیاز تاریخی را دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به سوابق تمدنی ، فرهنگی ، اندیشه ای و استعدادها و ظرفیت های منحصر به فرد ایرانی ها تاکید بر این نکته نه یک موضع برخاسته از تعصب نژادی بلکه اولاً شکرگذاری به درگاه خداوند به خاطر خلق ملتی چون ایران و در وهله بعد بازگویی یک مسئولیت مهم و تاریخی است .

رئیس جمهور گفت : ایران نه یک نژاد بلکه یک فرهنگ، نوعی نگاه و دریافت از عالم هستی و انسان است که ملت ایران از آن برخودارند و جلوه اصلی این فرهنگ در پیروی از پیامبر گرامی اسلام (ص) و آل او متجلی شده است که مردم ایران با پیروی از آن پایه گذار تمدنی بزرگ و فرهنگ و علوم مفید برای بشریت بوده اند .

احمدی نژاد با اشاره به اینکه ایرانیان هیچ گاه به دنبال برتری جویی بر دیگران نبوده اند، افزود: ملت ایران تجربه ایجاد امپراتوری و تسلط بر سایر ملل را سالهای سال است که از سر گذرانده و حتی زمانی که امپراطوری ایران شرق و غرب عالم را در نوردیده بود، بارزترین ویژگی آن رفتار انسانی با اقوام و ملل مختلف، متاثر از یک نگاه متعالی و کمال یافته بود .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA