غیبت دانش‌آموزان در 27 و 28 اسفند موجه است

وزیر آموزش و پرورش گفت: هیچ‌گونه مشکلی برای استخدام دانشجویان تربیت‌معلم وجود ندارد و پس از تشکیل پرونده، آنها در استان‌ها و طی مراحل قانونی «استخدام» این دانشجویان انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی در حاشیه "ششمین همایش مدرسه ایرانی ـ معماری ایرانی" در جمع خبرنگاران در پاسخ به وضعیت تعیین و تکلیف دانشجویان تربیت معلم، گفت: قانون مربوط به استخدام این دانشجویان، مصوبه دولت و مجلس را دارد و آن را دی ماه به همه استان‌ها اعلام کرده‌ایم، لذا این افراد باید به استان‌های خود مراجعه کرده و تشکیل پرونده بدهند تا کارهای قانونی آنها انجام شود و مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه تعداد این دانشجویان 6900 نفر است، افزود: ممکن است، برخی نخواهند مراجعه کنند، اما تمام افرادی که مشمول این قانون می‌شوند، صاحب حق بوده و استان‌ها موظف به تشکیل پرونده برای آنها هستند و باید مراحل قانونی کار استخدام آنها طی و پس از اعلام گزارش نهایی استان‌ها به وزارت آموزش و پرورش، این نیروها به کار گرفته شوند.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه آموزش و پرورش علاقمند بکارگیری این دانشجویان است، همچنین درباره سه هزار دانشجوی تربیت معلمی که استخدام آنها به تایید شورای نگهبان رسیده نیز تصریح کرد: همه این افراد شامل استخدام می‌شوند، لذا تمام کسانی که در دی ماه تعیین و تکلیف آنها اعلام شد و همچنین این دانشجویان باید به استان‌های خود مراجعه کرده و مراحل قانونی کار خود را طی کنند.

وزیر آموزش و پرورش درباره دانشجویان تربیت معلم که مشکل خدمت سربازی دارند نیز گفت: اخیرا مصوبه‌ای از سوی مجلس دراین‌باره عنوان شده و این افراد نیز برای تشکیل پرونده باید به استان‌های خود مراجعه کنند؛ البته این مصوبه هنوز به آموزش و پرورش ابلاغ نشده در حالی که باید به دولت اعلام و 15 روز در روزنامه‌های رسمی کشور منتشر و پس از آن به آموزش و پرورش ابلاغ شود.

حاجی‌بابایی درباره تعطیلی روزهای 27 و 28 اسفندماه نیز با بیان این که غیبت دانش‌آموزان در این دو روز موجه است و سخت نمی‌گیریم، گفت: مدارس تابع قانون کلی کشور است و هر چیزی که قانون اعلام کرده باشد، شامل مدارس نیز می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دولت اعلام کرده کارمندان سراسر کشور می‌توانند با موافقت دستگاه‌های خود روزهای 27 و 28 اسفندماه را از مرخصی استفاده کنند، لذا ما نیز به دانش‌آموزان سخت نمی‌گیریم چرا که ممکن است، اولیای آنها نیز جزو کارمندانی باشند که بخواهند از این مرخصی استفاده کنند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت در مورد تعطیلی دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش تصمیمی اتخاذ نکرده است، تصریح کرد: مدارس در روزهای پایانی سال دایر است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA