آمادگی ایران برای حضور در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی 2015

برنامه ریزی گسترده ای برای حضور موثر در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی در سال 2015 تدوین شده كه برگزاری همایش آماده سازی ملی برای این اجلاس از جمله این اقدام ها محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، علی حكیم جوادی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس تصمیم سران جامعه اطلاعاتی در سال 2005،‌كشورهای عضو می بایست گزارش فعالیت های خود را در 11 حوزه عمل تعریف شده در اجلاس 2015 ارائه كنند.
وی با اشاره به اقدام های صورت گرفته در حوزه فناوری اطلاعات در بخش های مختلف افزود: تا كنون اقدام های گسترده و از سوی دستگاه ها و نهادهای دولتی و خصوصی صورت گرفته كه بیشتر آنها در راستا خطوط عمل مشخص شده از سوی اجلاس سران جامعه اطلاعاتی است.
معاون وزیر ارتباطات تصریح كرد: به همین منظور و برای جمع آوری اقدام های صورت گرفته و ساماندهی فعالیت های مرتبط برای ارائه در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی در سال 2015 و هماهنگی میان سازمان ها و نهادهای مربوط در این حوزه،‌همایش آماده سازی ملی برای این اجلاس صبح فردا در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می شود.
وی در خصوص دیگر اهداف برگزاری این همایش ادامه داد: فراهم آوردن زمینه لازم برای حضور موثر در صحنه تصمیم سازی های بین المللی و حضور موثر در تدوین سند مورد بررسی در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی در سال 2015 از دیگر اهداف برگزاری این همایش محسوب می شود.
وی تاكید كرد: در این همایش،‌گزارش های دستگاه ها و سازمان های اجرایی به منظور تبیین فعالیت های انجام شده در حوزه جامعه اطلاعاتی طی سالیان گذشته ارائه خواهد شد.
علی حكیم جوادی گفت: در این همایش تلاش شده تا علاوه بر حضور  زیرمجموعه های وزارت ارتباطات، دستگاه های دولتی و بخش خصوصی،‌همكاری دانشگاه ها و متخصصان نیز جلب شود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA