ابلاغ آیین نامه اجرایی قانون صیانت از شبکه کابل فیبر نوری

هیئت وزیران بنا به منظور جلو گیری از تخریب کابل فیبر نوری و بنا به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات ، راه وشهرسازی و جهاد کشاورزی ،آیین نامه اجرایی قانون صیانت از حریم مسیر های شبکه کابل فیبر نوری شبکه مادر مخابراتی کشور را تصویب کرد .
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ،بر اساس این آئین نامه سیاستگذاری و اتخاذ تصمیم در خصوص نحوه ایجاد ، تامین، توسعه ، نظارت ، نگهداری و بهره برداری از شبکه کابل فیبر نوری شبکه مادر مخابراتی کشور با وزارت ( شرکت ) است .
همچنین وزارت (شرکت) مکلف است نقشه جامع شبکه کابل فیبر نوری کشور را تهیه و با لحاظ جوانب امنیتی و پس از تأیید مراجع امنیتی ذیصلاح ، یک نسخه از آن را به دستگاهها ی اجرایی که طبق قوانین و مقرارت مربوط مسئول عملیات اجرایی در حریم راه آهنی می باشد ،ارائه کنند.

بر اساس این آئین نامه به منظور جلو گیری از تخریب کابل فیبر نوری در مسیر و حریم مربوط ، اشخاص حقیقی و حقوقی موظفند قبل از شروع عملیات اجرایی تأییدیه لازم را از وزارت (شرکت) اخذ کنند.
بر این اساس وزارت (شرکت) موظف است نسبت به نظارت ، کنترل ، دیدبا نی و در صورت لزوم نصب علایم هشدار دهنده و تیرکهای شناسایی در مسیر کابل فیبر نوری اقدام کنند.
همچنین در صورت نیاز به عملیات توسعه ، تعریض یا بهسازی راهها و راه آهن و موارد دیگر که در حریم آنها مسیر کابل فیبر نوری قرار دارد ، وزارت راه و شهر سازی موظف است قبل از شروع عملیات موارد را به وزارت ( شرکت ) اعلام نماید تا پس از هماهنگی بر اساس جدول زمان بندی مورد توافق طرفین اقدامات لازم در جهت ایمن سازی یا در صورت لزوم تغییر مسیر یا جا به جایی مسیر کابل فیبر نوری به عمل آید .
بر اساس این آئین نامه، عبور متقاطع تاسیسات مورد نیاز از فضای اختصاصی فیبر نوری واقع در منتهی الیه حریم راهها و راه آهن کشور در فضای مذکور با اخذ مجوز از وزارت (شرکت ) و وزارت راه وشهر سازی مجاز است و عبور تاسیسات مذکور در سایر حریم ها موضوع مواد (1) و(2) قانون بر اساس دستور العمل شرکت صورت می گیرد .

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA