• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

تشكیل 20 درصد از جمعیت كشور توسط افراد جوان

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت یکی از برنامه های مهم طرح تحول بهداشت را کاهش مرگ و میر گروه سنی 30 تا 70 سال بیان کرد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت یکی از برنامه های مهم طرح تحول بهداشت را کاهش مرگ و میر گروه سنی 30 تا 70 سال بیان کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد اسماعیل مطلق در " نشست مشورتی توجیهی در ارتباط با پیشگیری از حوادث حمل و نقل با رویکرد کاهش مرگ و میر جوانان " یکی از برنامه های مهم طرح تحول بهداشت را کاهش مرگ و میر گروه سنی 30 تا 70 سال بیان کرد.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت تاکید کرد: در راستای ترویج فرهنگ ازدواج و فرزندآوری سالم طی هفته سلامت جوان، سمینارها و همایش هایی تحت عنوان پویایی، بالندگی جمعیت جوان و ازدواج شاداب برگزار شد.

وی تصریح کرد: از آنجا که حدود 20 درصد جمعیت کشور را افراد جوان تشکیل می دهند و مخاطرات جدی مثل اعتیاد، حوادث ترافیکی و معضلات اجتماعی این گروه سنی را تهدید می کند، لازم است برنامه ریزی دقیق و مداخلات موثر در راستای ارتقاء سلامت گروه سنی جوان کشور برداشته شود.

دکتر مطلق همچنین، بر ضرورت مشارکت تمامی حوزه های مرتبط در راستای کاهش مرگ از دوران نوزادی تا سالمندی و بویژه گروه سنی 70-30 سال تاکید کرد و اظهار امیدواری کرد تا اقدامات موثری در چارچوب بسته خدمتی، طراحی و پیاده سازی و همچنین نظارت و پایش مستمر بر فعالیت های مرتبط صورت گیرد.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA