• اخبار
  • اخبار اجتماعی - مهم ترین اخبار

درخواست مجازات سنگین برای ماموران خاطی فرودگاه جده

رییس سازمان حج و زیارت گفت: ممکن است جلسات محاکمه دو پلیس خاطی تا پایان همین هفته آغاز شود، در این خصوص تحقیقات لازم انجام شده و بازپرس مربوطه پرونده را تحویل دادگاه جده داده است.

رییس سازمان حج و زیارت گفت: ممکن است جلسات محاکمه دو پلیس خاطی تا پایان همین هفته آغاز شود، در این خصوص تحقیقات لازم انجام شده و بازپرس مربوطه پرونده را تحویل دادگاه جده داده است.

 

به گزارش ایسنا، سعید اوحدی درباره‌ی آخرین پیگیری‌های انجام شده درمورد حادثه تلخ فرودگاه جده اظهار کرد: در یکی دو روز اخیر تماس‌هایی با سرکنسولگری ایران در جده داشتم، آن‌ها هم مجدانه پیگیر موضوع هستند و ان‌شاءالله در روزهای آینده با حضور نمایندگان جمهوری اسلامی شاهد محاکمه این دو فرد خاطی و فاسد باشیم.

 

وی اضافه کرد: با تماسی که با نماینده سازمان حج و زیارت در عربستان داشتم، به ایشان نیز تأکید کردم که در جلسه دادگاه حضور داشته باشد. بر اساس شواهد موجود کیفرخواست سنگینی برای این دو فرد مجرم و فاسد تنظیم شده است.

 

او بار دیگر تاکید کرد: محاکمه دو مأمور خاطی به تنهایی موجب از سرگیری اعزام‌های عمره نخواهد شد و ما پس از محاکمه و مجازات این دو مأمور خاطی در سفری که به عربستان خواهیم داشت، با وزیر حج آن کشور درباره‌ی دفاع و صیانت از حقوق زائران مذاکره خواهیم کرد و در صورت اطمینان از تأمین امنیت زائران و مشخص شدن راهکارهای لازم در فرودگاه، اماکن مقدسه و ... برای اعزام زائران در عمره آینده برنامه‌ریزی خواهد شد.

 

اوحدی که در همایش مدیران و معاونان کاروان‌ها و مدیران مجموعه‌های حج تمتع استان تهران گزارشی از برنامه‌ریزی های صورت گرفته درباره‌ی عملیات حج تمتع امسال را ارائه می‌کرد، درخواست کرد: برای اجرای بهتر عملیات حج امسال از هم‌اکنون آسیب‌شناسی صورت گیرد و چک لیستی از مشکلات مجموعه‌ها تهیه و راهکارهای اجرایی برای حل مشکلات ارائه شود.

 

وی در ادامه به دیدار دست‌اندرکاران حج با مقام معظم رهبری پس از اجرای مراسم حج سال گذشته اشاره کرد و افزود: سال گذشته بعد از مراسم حج ابراهیمی برای گزارش عملیات حج تمتع خدمت رهبر انقلاب رسیدیم و در این دیدار تبسم معظم‌له نشان از رضایت نسبی ایشان از اجرای عملیات حج سال گذشته داشت که این مهم سرمایه عظیم و ارزشمندی برای مجموعه حج و زیارت است و از سویی مسؤولیت ما و شما را در حوزه عملکردمان سنگین‌تر می‌کند.

 

رییس سازمان حج و زیارت ادامه داد: سال گذشته هفت کارگروه تخصصی برای بررسی مسائل حج تشکیل شد که در جلسات این کارگروه‌ها در حین عملیات مسائل، مورد بررسی قرار می‌گرفت و چاره‌اندیشی می‌شد که همان کارگروه‌ها فعالیت خود را برای برنامه‌ریزی عملیات حج 94 تا به امروز ادامه می‌دهند.

 

اوحدی خطاب به مدیران کاروان‌ها و مجموعه‌های حج تمتع استان تهران، تأکید کرد: هم‌اکنون بیش از دو و نیم ماه تا شروع اعزام‌های حج زمان باقی مانده، در این مدت لازم است برای رفع هر گونه کمبود، کاستی و مشورت در قالب کارگروه‌های تخصصی تلاش لازم را داشته باشیم.

منبع:‌خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA