ممنوعیت انتقال فرهنگیان به شهر تهران

براساس شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی در سال تحصیلی 91 - 90 كه در بخشنامه ای از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش به ادارات كل آموزش و پرورش استان های سراسر كشور ابلاغ شد، انتقال نیرو به شهر تهران ممنوع است.

به نقل از مركز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، در این بخشنامه آمده است: به منظور كیفیت بخشی به امر ساماندهی و استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود در مناطق آموزش و پرورش، شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی شاغل در واحدهای آموزشی، متقاضی انتقال درون یا برون استانی به ادارات كل آموزش و پرورش استان های كشور تفویض شده است.

در این بخشنامه آمده است: با رعایت دقیق شرایط و ضوابط اعلام شده و مطابق جدول زمانبندی، درخواست متقاضیان انتقال، مشروط به عدم نیاز واقعی مبدا و نیاز مقصد با اولویت رسیدگی به درخواست ایثارگران، مورد بررسی قرار می گیرد و با انتقال افرادی كه با تقاضای آنان موافقت شده است، همكاری لازم می شود.

بر اساس این بخشنامه، برخی از شرایط و مقررات درج شده در این بخشنامه برای نقل و انتقال، داشتن حداقل پنج سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش تا پایان شهریور ماه سال 91و‌ عدم تعهد خدمت به منطقه مبدا است.

همچنین تمام حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر منتقل شدگان باید از تاریخ اول مهر ماه سال 91 از محل اعتبارات ادارات كل آموزش و پرورش مقصد پرداخت شود.

براساس این بخشنامه، درخواست انتقال فرهنگیان به دلیل ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و همسر فرهنگی آنان (در صورتی كه زوجین فرهنگی باشند) با داشتن حداقل سه سال سابقه خدمت به صورت موقت بررسی می شود.

در این بخشنامه تاكید شده است كه شرایط و تمهیدات به نحوی فراهم شود تا ضمن عدم مراجعه متقاضیان به واحدهای ستادی، تمام مراحل انتقال، تعیین نهایی متقاضیان انتقال دایم و ساماندهی تا تاریخ پایان مرداد ماه سال 91 به پایان رسد.

بر اساس این بخشنامه، مسوولیت نظارت بر حسن اجرای این شیوه نامه و پاسخگویی به متقاضیان با توجه به تفویض اختیار كامل به عهده مدیران كل آموزش و پرورش استان ها است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA