اعلام شرایط خروج مشمولان از كشور

جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران خطاب به جوانان تاكید كرد: خرید خدمت سربازی وجود ندارد و جوانان به برخی شایعات كه با هدف سودجویی مطرح می شود‘ توجهی نكنند.

سردار سرتیپ پاسدار' موسی كمالی' در نشست خبری در محل ستاد كل نیروهای مسلح شایعات مربوط به بخشیدن سربازی برخی سنین را هم رد كرد.

سردار كمالی خاطرنشان كرد:مدت خدمت مقدس سربازی در جمهوری اسلامی ایران كه در قانون قبلی خدمت وظیفه تعیین شده بود 24 ماه است اما براساس روش جاری خدمت 18 ماه انجام می شود.

وی افزود: مدت خدمت سربازی برابر روش جاری در مناطق عادی هجده ماه و در مناطق عملیاتی، امنیتی شانزده ماه و مناطق محروم و بد آب و هوا هفده ماه است.

وی در خصوص وضعیت مشمولان ایرانی خارج از كشور گفت: مشمولان ایرانی خارج از كشور مشمول قانون جدید خدمت وظیفه عمومی قرار می گیرند كه در این قانون تسهیلاتی برای آنها فراهم شده است.

جانشین اداره منابع انسانی ستادكل توضیح داد: ایرانیان مشمول خارج از كشور پیش از این بایستی برای تعیین وضعیت سربازی خود به كشور سفر می كردند اما با سپرده شدن این وظیفه به نمایندگی های ایران در خارج از كشور دیگر نیازی به حضور آنها در كشور نیست.

سردار كمالی در خصوص تسهیلات جدید برای مشمولان ایرانی خارج از كشور یادآور شد: تصمیمات جدید پس از تصویب در نشست خبری سال آینده (1391) اعلام خواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد كل نیروهای مسلح با بیان این كه خروج مشمولان از كشور تحت شرایط خاصی امكانپذیر است، گفت: مشمولان برای انجام مناسك حج تمتع، ورزشكاران ورزش های قهرمانی در سطح جهانی، المپیك و آسیایی و یا نخبگان و یا برترهای المپیاد های علمی امكان خروج از كشور را خواهند داشت.

 

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA