معرفی بیماری های پوستی تابستانی

یک متخصص پوست گفت: اصلی‌ترین راهکار جلوگیری از ابتلا به انواع قارچ‌ها در فصل تابستان، رعایت نکات بهداشتی است.

یک متخصص پوست گفت: اصلی‌ترین راهکار جلوگیری از ابتلا به انواع قارچ‌ها در فصل تابستان، رعایت نکات بهداشتی است.

ذبیح‌الله شاهمردای در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه اصفهان، با بیان اینکه در فصل تابستان بسیاری از عفونت‌ها بویژه عفونت‌های قارچی افزایش می‌یابد، اظهار کرد: این عفونت‌ها بویژه در افرادی که از استخرهای عمومی استفاده می‌کنند، بیشتر مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه قارچ‌ها لای انگشتان پا در محیط‌های گرم و مرطوب بیشتر رشد می‌کنند، افزود: معمولا نشانه ابتلا به قارچ‌ها وجود لکه‌های قهوه‌ای رنگ بر سطح پوست است، اما نشانه ابتلا به قارچ لای انگشتان پا قرمزی، خارش و سوزش است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در فصل تابستان به دلیل تعرق زیاد، کشاله ران به انواع قارچ آلوده می‌شود، اضافه کرد: خارش، سوزش و قرمزی از علایم ابتلا به قارچ در این ناحیه است.

شاهمردای ادامه داد: عمده راهکارهای جلوگیری از ابتلا به انواع قارچ‌ها در وهله نخست رعایت نکات بهداشتی است؛ بدین معنا که افرادی که عفونت واضح و آشکاری دارند تا زمان بهبودی کامل نباید در استخرهای عمومی حضور یابند.

وی با بیان اینکه یکی از دیگر عفونت‌های شایع در استخرها انواع زگیل‌ها است، خاطر نشان کرد: ممکن است که شخصی در کف پا به زگیل مبتلا باشد و در اثر تراشیده شدن کف پا با سرامیک‌های نسبتا زبر در استخرها ویروس بر روی سرامیک‌ها رشد کند و افراد دیگر نیز مبتلا شوند. بنابراین افراد مبتلا به این بیماری بهتر است تا زمان بهبودی از حضور در استخر خودداری کنند.

منبع: خبرگزاري ايسنا

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA