گرم شدن دمای ایران تا سال 2030

ابتکار در این نشست با انتقاد از بخشی نگری در مدیریت کلان کشور و تاکید بر فرابخشی بودن موضوع محیط زیست، گفت: مهمترین تفاوت مدیریت بر مبنای توسعه پایدار با مدیریت سنتی در همین نگاه فرابخشی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این نشست که به ریاست معصومه ابتکار تعیین شد ،برنامه توسعه ای دانشگاه محیط زیست تصویب شد.

ابتکار در این نشست با انتقاد از بخشی نگری در مدیریت کلان کشور و تاکید بر فرابخشی بودن موضوع محیط زیست، گفت: مهمترین تفاوت مدیریت بر مبنای توسعه پایدار با مدیریت سنتی در همین نگاه فرابخشی است. 

معاون رییس جمهوری افزود: مهمترین تاکید مدیریت توسعه پایدار بر انتخاب شیوه ای است که نسل آینده را نیز از تصمیمات امروز منتفع سازد و به عبارت دیگر نتیجه بلند مدت تصمیمات امروز نیز مثبت باشد. 

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اهمیت سال 2015 به دلیل نهایی شدن اهداف توسعه پایدار، گفت: مجامع جهانی در تلاش هستند همزمان با پایان سال 2015 اهدافی جدید با محوریت توسعه پایدار (با تلفیق سه مفهوم اقتصاد، اجتماع و محیط زیست) را جایگزین اهداف هزاره کنند که تاکنون 17 هدف آن مشخص و در شهریورماه با حضور سران کشورها در مجمع عمومی سازمان ملل نهایی و تصویب خواهد شد.

وی افزود: به رغم تاکید بر مباحثی همچون آموزش و بسیاری از اهداف توسعه هزاره، عنصر پایداری مهمترین رکن در اهداف جدید است که با نگاه ویژه به محیط زیست و رسیدن به توافق در زمینه تغییرات آب و هوایی در حال تدوین است.

ابتکار با اشاره به سفر اخیر خود به بانکوک برای شرکت در اجلاس توسعه پایدار کشورهای آسیا و اقیانوسیه، رشد کشورهای آسیایی در بحث اقتصاد سبز را باورنکردنی توصیف و تاکید کرد: استفاده 20 درصدی از منابع انرژی تجدید پذیر، ارتقای استانداردهای زیست محیطی در بخش تولید که منجر به حفظ محیط زیست و بهبود شرایط اقتصادی برخی کشورها شده است می تواند الگوی خوبی برای فعالیت در این مسیر باشد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA