آمادگی سه میلیون و 960 هزار رای اولی برای شركت در انتخابات

مصطفی محمد نجار، در جمع خبرنگاران افزود: این تعداد از رای اولی ها تا تاریخ 12 اسفند ماه امسال، 18 ساله می شوند و می توانند در انتخابات شركت كنند.

وی اظهارداشت: از این تعداد رای اولی انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی دو میلیون نفر مرد و یك میلیون و 900 هزار نفر زن هستند.

وزیر كشور همچنین با اشاره به آغاز تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: آگهی داوطلبان تایید صلاحیت شده از طریق فرمانداری های حوزه های انتخابیه منتشر شده است و تبلیغات رسمی نیز از ساعت هشت صبح پنج شنبه آغاز می شود.

محمدنجار ادامه داد: تبلیغات داوطلبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا ساعت هشت صبح روز پنج شنبه 11 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح كرد: از همه داوطلبان و هواداران آن ها می خواهیم كه ضمن ایجاد شور و نشاط در انتخابات ،قوانین و مقرارت و اخلاق انتخاباتی را رعایت كنند.

وزیر كشور همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات رایانه ای در 14 حوزه انتخابیه سراسر كشور گفت: انتخابات در حدود هزار و 400 شعبه اخذ رای به صورت صددرصد رایانه ای برگزار می شود.

محمد نجار افزود: انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی 25 فرآیند دارد كه 24 فرآیند آن در سراسر كشور به صورت رایانه ای برگزار می شود اما در فرآیند اخذ رای تنها حدود هزار و 400 شعبه به صورت رایانه ای عمل خواهد شد.

محمدنجار اظهارداشت: شعبه های اخذ رای به صورت رایانه ای در استان های تهران، یزد، كرمان، اصفهان، گیلان، چهارمحال و بختیاری، سمنان، همدان، گلستان، خراسان شمالی ، فارس، مركزی، زنجان و آذربایجان شرقی خواهند بود.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA