ملت بزرگ ایران اقتدار متكی به سلاح هسته ای را خواهد شكست

رهبر معظم انقلاب اسلامی، بزرگترین دستاورد موفقیت ها وپیشرفت های دانشمندان جوان درعرصه علم و فناوری هسته ای را ایجاد احساس عزت نفس و عزت ملی در كشور و ارایه الگویی به ملت های منطقه و جهان از توانایی یك ملت برای ایستادگی در مقابل فشارها، استقلال و توانایی شكستن انحصار علمی قدرت های استكباری دانستند.

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار رییس و مسوولان سازمان انرژی اتمی و جمعی از دانشمندان هسته ای كشور، تأكید كردند: ملت ایران هیچ گاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده و نخواهد بود و به دنیا نیز ثابت خواهد كردسلاح هسته ای اقتدار آفرین نیست بلكه یك ملت با اتكاء به استعدادها و ظرفیت های بالای انسانی و طبیعی خود، توانایی شكستن اقتدار متكی به سلاح هسته ای را دارد.

ایشان، وجود نیروی انسانی كارآمد، هوشمند، دانشمند، خوش فكر و پرانگیزه در كشور را یكی از نعمت های الهی برشمردند و افزودند: اگرچه پیشرفت های دانشمندان جوان در عرصه فناوری هسته ای ابعاد مختلفی دارد اما مهم ترین بُعد آن، ایجاد احساس عزت ملی و عزت نفس در ملت ایران است.

رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، ایجاد روحیه عزت نفس در كشور را مرهون انقلاب اسلامی دانستند و خاطرنشان كردند: برخلاف تبلیغاتی كه تلاش دارد، بگوید ملت ایران و جوانان این كشور، 'نمی توانند'، اما هر پیشرفت و دستاورد بزرگ علمی، بشارت می دهد كه ملت ایران 'می تواند'.

حضرت آیت الله خامنه ای، دستاوردهای علمی و فناوری هسته ای را مرتبط با منافع ملی و آینده كشور ارزیابی كردند و افزودند: چند كشوری كه به ناحق و با انحصار علمی، خود را بر دنیا مسلط كرده و نام خود را نیز جامعه جهانی گذاشته اند از شكسته شدن این انحصار علمی بوسیله ملت ها هراسناك هستند و بخشی از جنجال آفرینی و هیاهوی آنها بر ضد ملت ایران نیز به همین دلیل است.

ایشان، استفاده از علم برای زورگویی را بزرگترین جنایت بر ضد بشریت دانستند و تأكید كردند: اگر ملت ها بتوانند به صورت مستقل در عرصه های هسته ای، هوا – فضا، فناوری، علمی و صنعتی به پیشرفت دست پیدا كنند دیگر زمینه ای برای سلطه زورگویانه قدرتهای جهانی باقی نخواهد ماند.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA