رتبه چهارم رشد اقتصادی ایران میان 22كشور جهان

مركز آمار ایران اعلام كرد: جمهوری اسلامی ایران در میان 22 كشور منتخب،رتبه چهارم به لحاظ رشد اقتصادی به میزان 7.3 درصد بدون نفت و رتبه پنجم را با 6.5 درصد با احتساب نفت به خود تخصیص داده است.

مركز آمار ایران در گزارشی به مقایسه نرخ رشد اقتصادی ایران با 22 كشور منتخب از قاره های آسیا، اروپا و امریكا و همچنین قاره آفریقا به طور كلی پرداخته كه بالاترین رشد به میزان 14.5درصد متعلق به كشور سنگاپور است.

بر اساس این گزارش، رشد اقتصادی در بیشتر كشورهای اروپایی كمتر از چهار درصد، در كشور اسپانیا منهای یك درصد،كشورهای شرق آسیا به غیر از ژاپن كه چهار درصد گزارش شده است به طور عام بیش از 6درصد است.

رشد اقتصادی در كشور كانادا 3.2درصد و در ایالات متحده امریكا معادل سه درصد است. همچنین هندوستان رشد اقتصادی 8.8درصدی را در سال 1389 تجربه كرده است.

این گزارش رشد اقتصادی در روسیه و همچنین قاره افریقا را چهار درصد ذكر كرده است.رشد اقتصادی در جهان نیز در سال 1389 معادل چهار درصد بوده است.

رشد اقتصادی در كشور چین برابر با 10.4 درصد است كه پس از سنگاپور در میان كشورهای منتخب رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

در حوزه كشورهای منطقه رشد اقتصادی پاكستان 4.1 درصد، تركیه 9 درصد، عربستان سعودی 3.8 درصد، امارات 1.4 درصد، افغانستان منهای 7.7 درصد، كویت 2 درصد، امارات متحده عربی 1.4درصد و عربستان سعودی 3.8درصد است.

نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مديريت محتواي درگاه خدمات الكترونيكي ايران منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • متن تشخیص هویت Refresh CAPTCHA Refresh CAPTCHA